Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
shortipl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-09, 08:25

Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: shortipl »

Witam mam pytanie i prośbę o poradę. Muszę wyprowadzić antenę na zewnątrz ponieważ w mieszkaniu mam straszne tłumienie. Jaką antenę wybrać ?. na załączonym linku jest moja lokalizacja. Mam HUAWEI B593S z LTE Cyfrowego Polsatu. Mieszkam na 8 piętrze wiec z wysokością nie mam problemu, z balkonu widzę wycinek Krakowa od kościoła Mariackiego po Płaszów i dalej tylko Tatry :). Na rysunku zaznaczyłem gdzie nie mam żadnych przeszkód. Miałem zainwestować w Sorensena ale znajomy doradził mi dookolną i co wy na to ? Moja lokalizacja https://www.google.pl/maps/place/Marii+ ... 19.9431694
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: key »

Najblizszy nadajnik Plusa masz na Zabincu - okolo 400m. W.g. http://beta.btsearch.pl okolo 400m, ID 24017.

Sprawdz czy z nim sie laczysz, sprawdz czestotliwosc (powinna byc 2100MHz), jesli tak to kup dwie anteny na 2100 MHz.

Dookolne anteny nie sprawdzaja sie przy LTE.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: matek451 »

Pokaż zakładkę z B593 Diagnostyka-kontrola stanu funkcji bezprzewodowej. Pokaże parametry sygnału LTE. Jakie masz problemy z tym CP? Najbliższe BTS-y LTE1800Aero2 to Żabiniec 45 i Prądnicka 80. Przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacją Network cell Info i zrób testy obok B593 oraz na zewnątrz. Pokaż screena z zakładki DANE i speedtesty wieczorem.
shortipl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-09, 08:25

Re: Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: shortipl »

Na razie mam dane z routera. Resztę danych jak pojawię się na miejscu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: robertnik »

RSRQ -14 z 400m... Coś strasznie go zakłóca, nie wiem czy antena pomoże, to raczej sąsiad bawi się w Teslę.
Sprawdź jeszcze innych operatorów, masz ich w kółko pełno.
shortipl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-02-09, 08:25

Re: Wzmocnienie sygnału dla HUAWEI B593S -Kraków

Post autor: shortipl »

Niestety jestem zdany na CP jeszcze 2 lata. Ogólnie chodziło nieźle ale jakoś w połowie grudnia z dnia na dzień spadło pobieranie do 5mb/s maksymalnie jest 10mb/s w godzianch porannych, za to wysyłanie zawsze mam około 20mb/s lub więcej. Myślałem ze ruter nawala ale sprawdziłem w innych lokalizacjach i jest ok. A w mojej lokalizacji wszyscy polecają antenę jednak mam mieszane uczucia czy wydanie 200zł jakoś pomoże.
ODPOWIEDZ