Chinskie anteny ; antena z chin

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Testowal ktos chinskie wynalazki? Dla mnie wystarczy przeniesc odbior sygnalu za okno. Co myslicie o czyms takim
https://www.aliexpress.com/item/kebidum ... 89561.html ? Zda to egzamin? Jezeli sygnal bedzie taki sam w prownaniu do wyniesionego routera za okno to bylbym zadowolony. Cena jest w sumie smieszna (6zl za sztuke) wiec chyba mozna zaryzykowac.
Obrazek
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: Hermogenes »

Ten wynalazek się nie nadaje z błahych powodów 1 w opisie jest to antena aktywna, a żaden router ( o jakich czytałem) nie podaje zasilania na złącze antenowe; ba wymagają nawet od anteny zwarcia dla prądu stałego. 2 Inne powody są mniej ważne szczególnie ten że może być błąd w tłumaczeniu. poz Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: krystianb »

IMO zwykły scam, opis zerżnięty z jakiegoś wzmacniacza FM. 10mA*5V=0.05W tyle to żre dioda z rezystorem sygnalizująca prace.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: Hermogenes »

Wiesz ja kiedyś zakupiłem chińską pompę do wody o mocy 1,5 KM posiadającą silnik 150 VAh ba nawet polski dystrybutor potwierdził te dane sygnując to nazwą swojej firmy. W opisie jest silnik przy małym poborze prądu osiąga wysoką moc czy coś w tym stylu. poz Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: krystianb »

:facepalm: Muszę się skontaktować z Twoim nauczycielem fizyki żeby Ci pałe na koniec roku wystawil. No chyba że perpetuum mobile kupiłeś :rotfl: 1,5 konia mechanicznego to jest 1.1 kW i nijak z niczego tego się nie wyprodukuje. AVAh wiesz co to za jednostka? Energia całkowita pobtana przez urządzenie, kompletnie zez sensu, no chyba że się ma fabrykę i płaci za moc bierną.
Może być pompa małej mocy o dużym wydatku ale ciśnienie będzie dawać mizerne, ale mało watów i dużo kuni jest kompletną bzdura, bo obie jednostki są wzajemnie przeliczalne 1kW≈1.36KM
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: Hermogenes »

Zapewniam cię że on już dawno zmarł . Ja to wstawiłem żebyś się pośmiał i brzuch cię pobolał chociaż z godzinę tak jak mnie. Miało to dotyczyć opisów na chińskim sprzęcie. poz Hermogenes
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Tu https://www.aliexpress.com/item/2dbi-3d ... 27548.html jest chyba prawdziwy opis anteny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: matek451 »

Litości, nie nazywajcie tego czegoś anteną. Kabel RG174 dł.1,5/3m i złącze zeżre te 2dBi jak toto ma taki zysk. Na 2600MHz ma tłumienność z 3dB/m. Zamiast wydawać na to około 6-12 zł idźcie na piwo. Te antenki to PCB takie jak te przykręcane na SMA , tu dodano tłumik w postaci kabla RG174.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: xander21 »

varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

To bedzie chyba to samo https://www.aliexpress.com/item/4G-LTE- ... 45408.html
A plytka wyglada tak:
Obrazek
Co myslicie o tej konstrukcji?

Przypominam, ze nie wszystko co z chin to badziewie, przykladem jest bardzo dobry router nexx wt3020 gdzie mozna wgrac np. openwrt oraz podpiac modem 3g/4g.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: xander21 »

varico pisze:To bedzie chyba to samo https://www.aliexpress.com/item/4G-LTE- ... 45408.html
Przypominam, ze nie wszystko co z chin to badziewie, przykladem jest bardzo dobry router nexx wt3020 gdzie mozna wgrac np. openwrt oraz podpiac modem 3g/4g.
Inna nazwa to Blazing Fast :rotfl: <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie ma 49dB. Może przy dobrych wiatrach 5dB będzie miała, bo nie wygląda tak źle. Ja chciałem ją kupić, przetestować i chargeback zrobić, ale boję się, że mnie zablokują po tym.

Też mam router wt3020 i boski jest. Takie małe pudełeczko a tyle moźliwości
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: krystianb »

Łooo panie przecie ona nie ma 49dBi łona ma 88dBi, zara dojdziemy do 100000dBi i każde użycie takiej anteny będzie wywoływało wybuch supernowej.
A tak bardziej na serio to oni chyba wpisują tłumienie tych chińskich sznurków, tylko minusa przed liczbą zapominają wpisać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Tak to cudo wyglada. Podlaczac? Troche sie cykam o router xD
https://i.imgur.com/j4ZmyNq.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: krystianb »

Po drugiej stronie pcb puste, czy jest miedź?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Po drugiej stronie PCB nic nie ma. W ogóle antena nie jest zmostkowana. Będzie to działać? Czy zrobić małą ścieżkę z cyny?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: key »

Nie poprawiaj nic cyna - to dziala w wysokich czestotliwosciach, tak jak jest, jest poprawnie. Jak polutujesz elementy, mozesz uwalic koncowke mocy w routerze.

ALE: nie oczekuj zadnych cudow, ta antena ma male wzmocnienie.
Nie pomagam na PW.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

No dobra po testach stwierdzam, ze antena pelni role tlumika. Parametry rsrp z wystawionymi antenami za okno sa gorsze od sytuacji gdy router stoi w domu przy zamknietym oknie :P Tylko zastanawiaja mnie te kable, sa strasznie cieknie grubosc 2.4mm dla porownania standardowe z polski ekh155 maja grubosc 5.8mm. Ciekawe czy majac lepszy przewod wyniki bylyby lepsze.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: key »

Po zmianie kabla bedziesz mial okolo 2 dB wiecej - aktualny tlumi okolo 2,7 dB.

Antene oczywiscie ustawiles optymalnie?
Nie pomagam na PW.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Optymalnie czyli jak? Kierowalem dokladnie w strone nadajnika, ale antenki trzymalem w rekach (roznie je ukladalem wzgledem siebie).
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: key »

Optymalnie, czyli w sposob w ktorym pioziom interesujacego Cie sygnalu jest najwyzszy. Czasami jest to bezposrednio w strone nadajnika, czasami lepsze sa odbite fale - musisz popatrzec na wskazania routera.
Nie pomagam na PW.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: varico »

Ehh wlasnie odebralem dwa kable 2 metrowe niby mialy byc RG58, ale okazalo sie, ze jest to syv75-3 3c-2v czyli 75omh. Jaka jest roznica miedzy 50 i 75omh (tak najprosciej tlumaczac) i czy ten drugi jest bezpieczny dla routera?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Chinskie anteny ; antena z chin

Post autor: krystianb »

Nie jest. Oddaj i zarządzaj zwrotu kasy z przesyłką w obie strony Januszu trzeba tepic. Towar niezgodny z umową.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ