TMobile - Czy antena tu coś zmieni?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
0lo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-06, 21:19

TMobile - Czy antena tu coś zmieni?

Post autor: 0lo »

Witam,
Testuje TMobile domowy w wersji do 60 Mb/s (na infolinii radzili <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> do 20 Mb/s w mojej lokalizacji) z routerem B525. Mam blisko do 2 masztów, ok 650 metrów do każdego. Przy czym osiągi się trochę różnią:
  • Na maszcie Plusa najlepsze wyniki jakie udało się uzyskać to 50/30 (50 Mb/s download, 30 Mb/s upload) - ale nie są to wyniki powtarzalne, teraz np. jest to 26/30
  • na maszcie T-Mobile 32/12 - i to średnio oscyluje w zakresie 22/10
Router generalnie "woli" łączyć się z masztem tmobile, gdzie są niższe wartości transmisji, czasem połączy się najpierw z plusem, a po jakimś czasie przełącza się na maszt tmobile, muszę stosować różne triki, aby się nie przełączał.
Pytanie czy antena coś tu może pomóc, czy też BTSy są obciążone i nic się na to nie poradzi?
Czy anteną można wybrać preferowany BTS?
Jeśli osiągnąłbym na stałe coś w okolicy 50/30 to byłbym zadowolony, ale jeśli średnio ma być 22/10 to rzeczywiście <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> ten abonament do 20 Mb/s.

moja lokalizacja (na rysunku błędnie zamieniłem oznaczenia, 299... to masz plusa a 422... to tmobile)
Obrazek
połączenie z masztem T-Mobile:
Obrazek
połączenie z masztem Plusa:
Obrazek
ODPOWIEDZ