Problem z routerem

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bubonek1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-03-10, 15:28

Problem z routerem

Post autor: bubonek1982 »

Witam posiadam modem ZTE286 oraz antenę Antena LTE/4G Dualna 15dBi CYBERTECH. Mam pytanie: router zarówno na jednym kablu podłączonym z prawej strony jak i z dwoma kablami pokazuje 85 dBm( jeden kabel podłączony z lewej strony routera wcale nie wpływa na sygnał ponieważ bez kabla z prawej strony router pokazuje 112dBm {tak jak zupełnie bez anteny}
Mi to wszystko wygląda tak jakby w routerze ZTE nie załączało się MIMO 2x2

mam na sztywno wybrana pasmo 1800 nadajnik 1,7km po drodze parę domów(nie widzę nadajnika)
prędkości dzień: D:15-30 U 25-35
noc: D 25-45 U 20-36

zastanawiam się czy nie kupić 2 routera huawei b525
Bardzo proszę o porady :)
Pozrawiam Piotr
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z routerem

Post autor: robertnik »

No ale porównujesz kilogramy z centymetrami. Oba do czego innego. MIMO to technologia przesyłu danych, dzieli sygnał bez wpływu na jego jakość, Ta rośnie bo podłączyłeś antenę. Jeśli podłączysz je dwie to wzrośnie transfer, a nie parametry sygnału.
bubonek1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-03-10, 15:28

Re: Problem z routerem

Post autor: bubonek1982 »

Bardzo dziękuję za informację Powiem szczerze że dopiero zaczynam przygodę z internetem mobilnym i stąd takie błędne myślenie. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ