Zakup modemu i anteny do LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: ja.michal »

zbig048, dzięki za takie informacje! :) To wyjaśnia wiele jeśli chodzi o brak wielkich różnic przy zmianie złącz antenowych (zwyczajnie LTE800 nie działa na złączu L. Czyli teraz właściwie trzeba dobierać jedną antenę w odpowiedniej polaryzacji (+/- 45*).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: matek451 »

Pokazane testy na B315 pokazują że anteny ewidentnie nie działają, nie przenoszą nawet punktu poboru sygnału na zewnątrz. Co wybrałeś na B315 w ustawieniach anten?
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: kornelu0 »

matek451 pisze:Pokazane testy na B315 pokazują że anteny ewidentnie nie działają, nie przenoszą nawet punktu poboru sygnału na zewnątrz. Co wybrałeś na B315 w ustawieniach anten?
Rację MASZ w 100%. Niestety :(

Wczoraj na to wpadłem przeglądając możliwości konfiguracji B315, że można wymusić korzystanie z anten zewnętrznych. No i wymusiłem. Efekt....zero sygnału :(

Przy okazji wlazłem na drabinę i uzupełniłem pomiary o ZTE na dachu - zagregowane z poprzednimi wyniki poniżej.
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: kornelu0 »

Będzie trzeba się wdrapać ponownie i wymienić kable dla próby na te co Telkob mi pożyczył :) już się boję bo miejsce nie jest przyjazne do takich wygibasów.
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: kornelu0 »

No i chyba mamy rozwiązanie zagadki...mam nadzieję :D
Natomiast jest ono zaskakująco banalne i pokazujące jak biorąc się za coś bez doświadczenia i praktyki można się namęczyć przez "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>"

Po lewej końcówka kabla który mam i na którym nie działo a po prawej kable który pożyczyli mi Panowie z Telkobu na którym ma działać. Podobne ale na moim rdzeń jest głębiej i wedle pomiarów suwmiarką i później omomierzem nie sięgał do rdzenia w gnieździe N anteny.
W opisie anteny telkobu czytam, że jest zastosowane N-gniazdo dlatego też kupiłem wtyk N w dipolu (taki: Wtyk N do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155, https://www.dipol.com.pl/wtyk_n_do_6_gh ... E84130.htm ) i choć wydawało się że ok to jednak coś przeoczyłem.

Proszę o rade jaki wtyk powinienem kupić by było oki? :D da się to kupić gdzieś w niedziele w warszawie?
kornelu0
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-03-12, 09:11

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: kornelu0 »

zbig048 pisze:Może trochę informacji o ZTE 286 ver skandynawska
Jeśli chodzi o podłączenie anten zewnętrznych to trochę odmienna idea niż np. w routerach Huawei
Lewe gniazdo przeznaczone jest dla anten na 2600 MHz, prawe na wszystkie inne częstotliwości
Obrazek
Czy to coś zmienia w Twojej sytuacji . Raczej nie bo masz dwie anteny szerokopasmowe ATK504,
ale może ta informacja przyda się innym użytkownikom ZTE 286
a teraz jak już mam dwie atk504 to ustawić je jako x-cross do tego modemu czy jakoś inaczej?
damianssj661
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-06-13, 18:21

Re: Zakup modemu i anteny do LTE

Post autor: damianssj661 »

kornelu0 pisze:No i chyba mamy rozwiązanie zagadki...mam nadzieję :D
Natomiast jest ono zaskakująco banalne i pokazujące jak biorąc się za coś bez doświadczenia i praktyki można się namęczyć przez "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>"

Po lewej końcówka kabla który mam i na którym nie działo a po prawej kable który pożyczyli mi Panowie z Telkobu na którym ma działać. Podobne ale na moim rdzeń jest głębiej i wedle pomiarów suwmiarką i później omomierzem nie sięgał do rdzenia w gnieździe N anteny.
W opisie anteny telkobu czytam, że jest zastosowane N-gniazdo dlatego też kupiłem wtyk N w dipolu (taki: Wtyk N do 6 GHz na przewód Tri-Lan 240/H-155, https://www.dipol.com.pl/wtyk_n_do_6_gh ... E84130.htm ) i choć wydawało się że ok to jednak coś przeoczyłem.

Proszę o rade jaki wtyk powinienem kupić by było oki? :D da się to kupić gdzieś w niedziele w warszawie?
Robiłeś resztę pomiarów? Stoję teraz przed wyborem wywalenia b618 w skrzynce na dach lub podpięcia 2x atk504.
ODPOWIEDZ