Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Cześć, mam mega problem z zasięgiem Play. Przestudiowałem już trochę forum i wiem, kilka rzeczy
-anteny na allegro to złom
-najlepiej zewnętrzna dual LTE do Play

Tylko mamy problem, nie jestem u siebie i nie ma opcji, żeby zamontować taką antenę, po prostu nie będzie zgody na takie coś, poza tym, z tego co zaobserwowałem BTS jest od strony południowej a pokój od północnej, nawet jakbym mógł zainstalować sobie antenę to maszt do anten jest po południowej tronie dachu więc kabel 30M jak nic.
Opcja jest więc tylko dla anteny wewnętrznej. Możecie coś poradzić?
Bądź też czy mogę np zainstalować na ścianie w pokoju taką antenę zewnętrzną? :szok: :szok:
Adres zamieszkania to Biechowy zaraz obok Konina. Mam też neta z Aero2 i śmiga <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> :hurra: ale finansowo np mam w play nocki za 5zł i mogę sobie nocą pościągać gry z PSN przy aero wyjdzie mi za pobranie drugie tyle co za grę :facepalm:
Jeśli chodzi i parametry zasięgu to oscylują głównie przy -96dbi prędkości wręcz zabójcze do 3mbit down i up 0,3mbit
gdzie aero ma -75dbi i 30down i 15up, dodam jeszcze, że Play trzymam na 3g żeby w ogóle to jakoś działało.

Korzystam z dwóch modemów B315 (I chyba ktoś zaje*** w nim anteny bo po prostu ich nie ma) - może trzeba tylko mu kupić dwie dookólne i wsio? Drugi modem to E3372

Ostatecznie jeszcze rozważam zakup kart SIM Orange 50gb za 5zł bo bts jest też jest blisko.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: key »

PrzemeeK pisze:Bądź też czy mogę np zainstalować na ścianie w pokoju taką antenę zewnętrzną?
Mozesz. Zysk musisz sam sprawdzic - powinien byc lepszy niz na wewnetrznych antenach w modemie.
Nie pomagam na PW.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: dzejk »

Do nadajnika play masz rzeczywiście daleko - ok. 10km w linii prostej. Bez anteny korzystasz z umts 900. Ale nawet na LTE 800 MHz w play szału nie ma. Więc tego operatora bym sobie darował. Jeśli pokój jest od północnej, to masz szansę na sygnał z nadajników w Wysokich - jest tam LTE 1800 MHz od orange i t-mobile, LTE 800 MHz od t-mobile, a także LTE 800 i 1800 MHz od plusa.
Mapa nadajników http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 59&zoom=13
Z routerem B315 działa program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php który poda parametry sygnału, a być może także nr nadajnika.
W orange na kartę w cenie startera za 5 zł możesz mieć obecnie 150-175GB.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Tak jak piszesz, do Play jest daleko i trzyma mnie tylko ten ich nocny transfer a w ciągu dnia bez limitu za 49zł w praktyce bez limitu to jest 100Gb.
Ale odkąd zakupiłem a2mobile i net śmiga jak kablowy, to szlag mnie trafia gdy przełączam na Play.
Czyli co najprościej bez grzebania się w antenach Plus/Orange/T-Mobile?
Ze stronki już korzystałem wcześniej stąd zakup a2 :)
Aha jeszcze jedno, piszemy tutaj o nadajniku Plusa, siostra i mama mają w Plusie i praktycznie ciągle zerowy zasięg... z internetem nie będzie podobnie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: dzejk »

Sprawdź przez program i pokaż skrina na forum, to dowiemy się, jak to wygląda dla plusa.
Plus, cyfrowy polsat, aero2, a2mobile - to ten sam właściciel i ten sam nadajnik.
Sprawdź transfery wieczorem, kiedy jest największe obciążenie sieci.
Najlepszą ofertę ma w tej chwili t-mobile - za 49 lub 59 zł masz internet bez limitu danych (prawdziwy) z prędkością do 20 lub do 60 Mb/s. Do tego router huawei na własność.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Z obciążeniem nie powinno być problemy ale okej podeślę.
Co do ofert abo to odpadają tylko pre paid niestety, co jeszcze bardziej ogranicza możliwość wyboru.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: dzejk »

Oprócz wspomnianych wcześniej starterów orange za 5 zł masz jeszcze takie http://allegro.pl/1410gb-internet-orang ... 72770.html
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Tak już mam w obserwowanych ten starter, bo pół nocy nie spałem i szukałem czegoś lepszego niż Play.
A odnośnie tego startera za 5zł, to jak w nim aktywować 150Gb? Bo szukam ale nic nie mogę na ten temat poszukać.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: dzejk »

Pierwsze 50 GB na 14 dni masz za zmianę taryfy przy aktywacji startera - z orange yes na orange free. Dotyczy starterów z wyborem numeru.
100GB na 30 dni masz za rejestrację w salonie z podaniem adresu i zgodą na kontakt telefoniczny.
20 GB na 30 dni masz na urodziny orange.
5 zł z startera możesz zamienić na 5 GB na 5 dni w ramach pakietu internet elastyczny. Ewentualnie wydać 3 zł na aktywację roku ważności konta.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

O dziękuję bardzo, myślę, że na jakiś czas mnie to poratuje ;) a później będziemy kombinować dalej. Znalazłem jeszcze ofertę Lajt Mobile 100Gb za 50zł plus lejek, ale niby 32kb/s więc taki lejek, że hej. Mi to tam 30Gb by starczyło ale siostra mi ściąga non stop jakieś dodatki do The Sims na Orgin i zaraz po transferze mam ;).

Jeszcze wracając do tematu anten, coś warto kombinować czy jednak te nadajniki Play są faktycznie aż tak odległe, że to nic nie da?


Na chwilę obecną tak to wygląda na Plusie. Myślę, że spoko:

Obrazek

Model: B315s-22
RSRP (dBm): -113 -115 -111 -111,1
RSSI (dBm): -83 -83 -83 -83
RSRQ (dB): -11 -11 -5 -6,2
SINR (dB): 1 0 3 1
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: matek451 »

To i tak dziw że to w ogóle działa. W takiej lokalizacji niezależnie od wyboru operatora trzeba od razu kupować antenę zewnętrzną , kierunkową na wybrane pasmo/pasma. Liczenie na przysłowiowy cud skończy się z nastaniem wiosny i liści na drzewach. wspomniane testy to podstawa, za pomocą LTEWatchH wymuszasz po kolei LTE1800, LTE800 i LTE900, robisz speedtesty wieczorem. Pokazujesz screeny z LTEWatchH dla każdego pasma . Plus ma BTS-y w Genowefie z LTE1800Aero2, LTE800 Sferii i nowo uruchomione własne LTE900. Na LTE1800 ma 20MHz pasma w MIMO 2x2 i DL do 150Mb/s. LTE800 i LTE900 to tylko 5MHz w MIMO2x2 i DL do 37Mb/s.Na BTS-ie Chmielnik Plus ma LTE1800Aero2 i LTE800Sferii. Pozwolenia na LTE800Sferii wygasają za 9 m-cy, zastąpi je LTE900 Plusa.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

matek451 pisze:To i tak dziw że to w ogóle działa. W takiej lokalizacji niezależnie od wyboru operatora trzeba od razu kupować antenę zewnętrzną , kierunkową na wybrane pasmo/pasma.


Wiesz, modem kupowała moja Mama, 50lat na karku więc na pewno ogarnia temat GSM :) nie popadajmy w skrajne zachowania ;)

Słuchajcie a gdyby sprzedać B315 i kupić takie cudo, TL-MR6400?
Mogę też w sumie poszukać oryginalnych anten do tego b315 gdzieś na necie, ale ten TP Link wydaje się fajną opcją dołożę trochę kasy, jak się nie sprawdzi zawsze mogę oddać i kasy nie utopię, a kupując same antenki to wiadomo nie zawsze uda się odzyskać hajs :)

Jeszcze mam pytanie, bo byłbym w stanie położyć antenę za oknem na parapecie, ale pokój jest na poddaszu, nade mną dach i jeszcze jedno piętro co sądzicie? Okno mam praktycznie na btsa Plus/Orange.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: dzejk »

B315 to lepszy router. Zrób te testy po 20 i pokaż skrin z ltewatch. Jak chcesz inwestować to w anteną kierunkową i daj ją choćby na parapet, jak piszesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: matek451 »

Ale to nie wina B315 a tym bardziej mamy. Mieszkasz w miejscu gdzie BTS-y są odległe o minimum 5km i przy takiej lokalizacji korzystanie z internetu mobilnego bez problemów wymaga anteny zewnętrznej, to technika radiowa. Wykonanie testów to podstawa, od tego zależą dalsze kroki. A 50 lat na karku to kwiat wieku, sam mam trochę więcej.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Bardziej mi chodziło z wiekiem, że po prostu się nie zna i jak to zwykle bywa "a bo sprzedawca polecił". Niestety nie mieszkałem tutaj i nie byłem świadom problemu a mamie i siostrze to nawet lejek wystarczał 512kb/s żeby stwierdzić "no przecież super działa" ;) zrobię jeszcze testy z plusa i play po 20tej w wrzucę skriny, ocenicie swoim okiem jak ratować sytuację. Głupio, że 600m dzieli nas od radiowego internetu ;) choć podejrzewam iż jakość wcale nie byłaby lepsza.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

No wiec wyniki Plus godzina 20.30
Obrazek

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: matek451 »

BTS LTE1800Aero2 Wysokie 40. Parametry sygnału tragicznie słabe ale DL jak na taki sygnał dobry.
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

parametry tragiczne, ale powiem Ci, że steam pobiernie 5mb ciągle, interenet tak samo śmiga elegancko. Więc parametry tragiczne ale komfort używania spoko. Co robimy? Kupować tą antenę czy darować sobie bo szkoda kasy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: matek451 »

Prędkości w internecie mobilnym nie są dane na zawsze. LTE1800 na tym BTS-ie wygląda na nieprzeciążone ale liczba użytkowników może się zmienić i prędkości też. Poza tym to Plus i tu rządzi FUP i lejki. Parametry sygnału http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html Porównaj swoje i wyciągnij wnioski .
PrzemeeK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 10:21

Re: Antena Play - Najlepiej wewnętrzna

Post autor: PrzemeeK »

Jutro jeszcze sprawdzę Orange.
ODPOWIEDZ