Problem z LTE Orange

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MaTricks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-10-20, 16:01

Problem z LTE Orange

Post autor: MaTricks »

Witam.

mam problem z LTE orange o ile jeszcze kilka dni temu dzialal mi na poziomie 20Mbps to teraz dziala mi ok. 0,5 Mbps co ciekawe ta sama karta sim wlozona w telefonie(uzywany jako hotspot dla PC) osiaga ok. 4Mbps. Lepsze pobieranie mam na H+ niz na lte mimo 3 kresek zasiegu H a 5 LTE, lokalizacja Frank woj pomorskie od siebie mam 2km nadajnik play i podobno tyle samo orange ktory ma pasmo Lte 800mhz


H+

Ping
opóźnienia
* 42 ms
Download
predkość pobierania
* 6.55 Mb/s
Upload
prędkość wysyłania
* 1.53 Mb/s

LTE

Ping
opóźnienia
* 25 ms
Download
predkość pobierania
* 1.24 Mb/s
Upload
prędkość wysyłania
* 0.66 Mb/s
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: matek451 »

Na telefonie instalujesz Network Cell Info i pokazujesz screena z zakładki DANE. To samo na B315 z LTEwatchh jesli to z niego korzystasz. Na BTS-ie Frank Orange korzysta z LTE800 oraz 3G UMTS2100HSPA+DC i UMTS900HSPA+ NetWorks.
MaTricks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-10-20, 16:01

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: MaTricks »

zrzut z lte watch
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: ja.michal »

Mogą być dwa powody. Pierwszy to wiosna i zmiana warunków propagacji fal radiowych. Drugi to zmiany w konfiguracji sieci Orange, które są prowadzone od jakiegoś miesiąca sukcesywnie na różnych obszarach.

W sprawie tego drugiego możesz zadzwonić do Orange, powiedzieć z jaką stacją bazową, na której ulicy się łączysz i powiedzą ci czy są jakieś prace prowadzone lub czy jest awaria. Mogą nawet nie wiedzieć, że jest jakiś problem na stacji bazowej, spotykałem się już z takim czymś.
MaTricks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-10-20, 16:01

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: MaTricks »

dzwonilem do konsultanta powiedzial ze zadnych prac nie ma i nie wie czym to moze byc spowodowane i zresetowal mi ustawienia ale nic sie nie poprawilo...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: ja.michal »

To chyba wiosna bo u mnie od jakiegoś tygodnia również coraz gorzej. SINR spadł, prędkości marne (download 5 Mbps, upload w okolicy 1 Mbps). Rejon inny bo północ woj. mazowieckiego.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

Ja bym obstawiał wysycenie sieci ( miasto zjechało ) od 3 dni u mnie na poł-zach Mazowszu internet klęczy. Z download na poziomie 40 Mbps spadło do 3-5 Mbps choć poziom sygnału jest porównywalny z wcześniejszym. wklejam dzisiejszy ciut lepszy. poz Hermogenes

http://www.speedtest.net/result/7194410397
MaTricks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-10-20, 16:01

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: MaTricks »

U mnie nadal lipa.. H+ chodzi duzo szybciej niż LTE, ale zastanawia mnie fakt dlaczego na tel wszystko jest okay a na routerze takie wolne predkosci? Tel i Router lacza sie z ta sama antena Orange LTE 800mhz
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: ansu »

Właśnie u mnie z tym LTE również lipa. Myślałem, że slaby sygnał zainwestowałem w anteny LTE 350zł sygnał skoczył na maxa, a prędkość nie dalej poniżej 1M. Na DC-HSPA+ ledwo jedna kreska i prędkość ponad 30M
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
kris72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-02, 21:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: kris72 »

Witam, mam ten sam problem. Niestety nic już nie pomaga, dzwoniłem wiele razy do działu technicznego i tylko mnie zbywają. Reklamacje również nie są rozpatrywane. Przyczyny jak dotąd nie znane, było dobrze nagle od kilku miesięcy sytuacja analogiczna jak Twoja. Pomiar prędkości na poziomie 2-3mb/s na http://speedtestonline.pl i podobnych stronach speed test.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

Dla porównania dzisiejszy test jeszcze się dzieciarnia nie obudziła. poz Hermogenes

http://www.speedtest.net/result/7200464805
ODPOWIEDZ