Problem z LTE POLSAT/PLUS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szaszynski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-03, 19:19

Problem z LTE POLSAT/PLUS

Post autor: szaszynski »

Witam, szanownych forumowiczów.
Jestem nowy na forum i od razu proszę o prośbę. :zawstydzony: (po to tu przyszedłem) :hyhy:
Korzystam z modemu HUAWEI B315
Zasięg na wszystkie kreski... natomiast Obrazek
Nadajnik jest ewidentnie przeciążony. Cholerna infolinia proponuje mi antenę kominową za 50zł
Koszt co prawda nie duży ale znając kompetencje ludzi z infolinii jakoś wątpię by to pomogło... ponad to porządny kabel kosztuje z 30 zl za metr i razy 10 robi sie 300 złotych a to już koszt przy re inwestycji usługi która na początku działała bez zarzutu.
Poniżej wrzucam moją lokalizację razem z nadajnikami. Pytanie do was, w co zainwestować by nie ponosić 350-400zł kosztów.
A może powiedzieć Polsatowi by się :klnie:
Niestety mam smart dom a światłowód ciągną i uciągnąć nie mogą ;)
http://mapabts.pl/?center=49.85722%2C19 ... C19.051994
Z góry dzięki za merytoryczną pomoc :zdrowko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z LTE POLSAT/PLUS

Post autor: matek451 »

Najpierw test z sygnału i CID BTS-a na B315 za pomocą LTEWatchH. W pobliżu BTS LTE1800Aero2 Komorowicka 285, taki sam na Grażyńskiego 141, tam też wolne LTE800sferii. Zrób testy sygnału na obydwu pasmach i speedtesty. To Plus/CP więc nie licz na wiele, sieć ledwo zipie.
szaszynski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-03, 19:19

Re: Problem z LTE POLSAT/PLUS

Post autor: szaszynski »

Nie zależy mi na cudach aczkolwiek gdy download zrównał się upload byłoby milo. Mogę prosić o podpowiedź co do konfiguracji LTEWatchH?
Wpisuję ip i passy a tu psikus i nie mogę się połączyć
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z LTE POLSAT/PLUS

Post autor: ja.michal »

Ewidentnie obciążona sieć. Nic nie zrobisz. Pozostaje wymuszenie innego pasma w nadziei, że będzie lepiej.
ODPOWIEDZ