Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ololol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-04, 12:26

Re: Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Post autor: ololol »

Ok, czyli w praktyce to wyglada tak?

1. Kupuje router 3G z RJ11 do ktorego wpinam karte z internetem Tmobile i telefon stacjonarny
2. Do routera podlaczam anteny (mają być dwie?) i ustawiam na Koszarawe (gdzie je ustawiam? gdzieś na dachu?)

Pozdr
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Post autor: matek451 »

Nie, kupujesz określony router z bramką GSM, jak tylko 3G to np. b683 https://allegro.pl/kategoria/komunikacj ... C5%BCywane Karta głosowa a nie internetowa z T-Mobile, Orange z pakietem danych a antena pojedyńcza na 900MHz czyli ATK-10/800-980 lub ATK-20. Dwie stosuje się do LTE800 i wtedy router LTE do nich z bramką GSM i RJ11.
ololol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-04, 12:26

Re: Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Post autor: ololol »

Czyli ten internet T-Mobile ktory mam obecnie jest do niczego? I musi byc Orange?
Gdzie montuje antene? Gdzies wysoko za oknem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Post autor: matek451 »

A skąd ja mam wiedzieć jaką ty masz kartę w T-Mobile? Taryfy data czyli internetowe nie maja dostępu do usług głosowych. Z kolei głosowe oprócz rozmów i SMS/MMS posiadają z reguły jakiś pakiet internetowy. Dotyczy to wszystkich operatorów. Jesli ma to być karta do rozmów i internetu to tylko z taryfą głosową z pakietem internetu. Wybierasz tego operatora gdzie jest taniej i więcej pakietu. Orange i T-Mobile korzystają na 3G z wspólnego UMTS900 HSPA+ a BTS jest w Koszarawie. Plus korzysta z UMTS900HSPA+ Aero2 w Hucisku.
ololol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-04-04, 12:26

Re: Wieś i brak zasięgu - jakieś pomysły na wzmocnienie?

Post autor: ololol »

Oto mi chodzilo, czy musi byc Orange, czy moze byc Tmobile. Mozna zamontowac dwie karty w routerze? Jedna do rozmow glosowych, a druga tylko z pakietem danych?

I co z ta antena - gdzie powinna byc zamontowana?
ODPOWIEDZ