Problem z zasięgiem z PLAY

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bielson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-04-05, 16:51

Problem z zasięgiem z PLAY

Post autor: Bielson »

Cześć, jestem posiadaczem modemu Alcatel One Touch Link 4G+ i umowy w PLAY.
Jestem po przeprowadzce, wcześniej miałem jakieś 15mbs pobierania, teraz często nie dochodzi do 8mbs, lecz widzę po zasięgu że mam 1 kreskę na 5 w domu. Co jestem w stanie zrobić? To moja dokładna lokalizacja : szymiszów wolności 54 woj. opolskie , dodam że wokół są lasy. Jak mogę tanim kosztem polepszyć zasięg lub jaką sieć wybrać? Bo zaraz umowa mi się kończy.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problem z zasięgiem z PLAY

Post autor: dzejk »

Tu masz nadajniki i pasma LTE, jakie działają http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 12&zoom=12
Jeśli to cudo ma złącza antenowe, to przydałaby się dobra antena wielozakresowa, a przynajmniej taka na pasma 1800-2600.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem z PLAY

Post autor: matek451 »

A to g... Y901 Alcatela ma w ogóle złącza anten zewnętrznych i jakąś diagnostykę sygnału. Zasięg pewnie z Mickiewicza 4 w Strzelcach Opolskich. Na BTS-ie działa też LTE2600,LTE2100, LTE1800 i agregacja pasm LTE. Można korzystać z nich na normalnym , stacjonarnym routerze LTE-A ze złączami zewnętrznymi i odpowiedniej antenie. Oczywiście wymuszając konkretne pasma LTE i agregacje i wybierając optymalne. Zrób testy LTE Play nz zewnątrz na telefonie z aplikacją Network Cell Info i pokaż zakładkę DANE i speetest. Umowy oczywiście nie przedłużasz bo w Play bez umowy LTE bez limitu to koszt 5 zł/m-c.
ODPOWIEDZ