Słaby SINR

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Viper87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-05, 15:50

Słaby SINR

Post autor: Viper87 »

Witam
Mam internet z T-Mobile, nadajnik LTE 800MHz 4 km w linii prostej bez drzew czy zabudowań, 2 anteny zewnętrzne ATK-10 [zamontowane prawidłowo w odległości 50cm] Prędkości jakie uzyskuje to około 20-30 Mbps, sygnał jaki podaje LTEWatch to
RSRP -77
RSSI -52
RSRQ -10
SINR 7

według tego co czytałem to SINR powinien być wyższy, czy to może być problem dlaczego uzyskuje tak małą prędkość, internet powinien mieć do 60mbps a mam jakaś 1/3 tego. Czy coś powoduje zakłócenia czy jak ?
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Słaby SINR

Post autor: makosuu »

Prawdopodobnie obciążenie BTSa powoduje niski SINR.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Słaby SINR

Post autor: Hermogenes »

internet powinien mieć do 60mbps a mam jakaś 1/3 tego. Czy coś powoduje zakłócenia czy jak ?

Gdzie jest tak napisane? Tak zakłócenia powodują inni użytkownicy tego pasma. poz Hermogenes
Viper87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-05-05, 15:50

Re: Słaby SINR

Post autor: Viper87 »

A więc po paru dniach kombinowania okazuje się że nadajnik z którym łączył się modem jest nie tam gdzie ustawiałem anteny, nie wiem kiedy ale t-mobile postawiło nadajnik na maszcie orange jakieś 400m w przeciwnym kierunku co ten 4km tak więc po odwróceniu anten mam pod dachem 50mbps, będę musiał znowu wiercić dziury na maszt z drugiej strony ale przynajmniej się wyjaśniło o co chodzi, obecnie mam takie parametry połączenia
RSRP -75
RSSI - 53
RSRQ -5
SINR 23
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Słaby SINR

Post autor: Hermogenes »

:? A widzisz na to nikt by nie wpadł. poz Hermogenes
ODPOWIEDZ