Czy to dobra antena?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Czy to dobra antena?

Post autor: xPredatorx88 »

Kupiłem sobie antenę pod LTE:
Dokładnie ta:
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
I nie wiem czy nie strzeliłem sobie w stopę, bo w ofercie mają jeszcze:
http://www.cybertech.com.pl/p173,antena ... 00mhz.html
Wcześniej korzystałem też z antenty od nich, na 21000mhz zwykły panel. LTE też nią łapałem. Według tego programu TNI.
Nie raz tutaj pisałem. Antena jest ulokowana na około 8m. Łapę obecnie -89dBm, 38% CSQ 12 podaję CIDy:
CID sektora (hex) 0011F22E
CID sektora (dec) 1176110
CID GSM (hex) F22E

I jeszcze BTS ID: 6199 (dec)
Operator play.
Mimo takich wartości transfer jest śmieszny.... Max DLS: 340 kilobajtów na sekundę. Czasem jak mu coś odwali to ściąga po 1 megabajt na sekundę. Ale to sporadycznie. Mieszkam w Rudniku woj. świętokrzyskie. Antena ustawiona na Kunów. Bo nie mam możliwości aby ustawić ją na Krynki. Z tego wychodzi, że łapę odbicie sygnału z Krynek.... Dość mocne odbicie. Czy to ma wpływ na transfer? Pingi poniżej 100ms zdarzają się dość często w okolicach 30-10 ms.. Antenę ustawię za kilkanaście dni na kominie, jeszcze wyżej. I tutaj kolejne pytanie. Tył anteny będzie widział BTS'a z Kunowa, przód BTS z Krynek, czy to się nie będzie zakłócać? Bo obecnie BTS z Krynek zasłonięty jest przez mój dom. ;) A sygnał jest dość mocny. Skąd takie niskie wartości transferu? Dzwoniłem do play i oni nie widzą problemu. Za jakiś czas przetestuję ofertę od T mobile. Bo nadajnik jeszcze bliżej....
A i ostatnie pytanie. Znacie jakieś programy na PC do ustawiania anteny? I jest może coś lepszego niż TNI?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy to dobra antena?

Post autor: matek451 »

Ale to jest LTE1800 z Kunowa. Jaki masz modem/router?
xPredatorx88
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2010-04-18, 19:28
Lokalizacja: Rudnik

Re: Czy to dobra antena?

Post autor: xPredatorx88 »

Obecnie korzystam z urządzenia Huawei E3372h-153 bez hi-linku. Ja już nie wiem co mam robić.... Przecież te wartości co podałem to nie są złe.... Obecnie prędkość internetu jest na poziomie EDGE. To nie możliwe, żeby i w nocy, i w dzień było tak samo... Na HSPA+ miałem jeszcze niższy zasięg i takie same prędkości. W zimę w pewnym okresie było w miarę ok. max dls do 1.5mb/s.
O co tu chodzi?
Został jeszcze BTS z Krynek. Ale to grubsza zabawa. Wiercenie w Stropie, wiercenie przez dach i ulokowanie anteny na kominie. Poza tym obecnie tego nie mam jak zrobić. Po potrzebuje 2 osoby do pomocy, narzędzi i czasu. A to dopiero będzie w sierpniu. Obecne ustawienie anteny miało służyć tymczasowo.
Może karta sim już pada? Ma już ponad 5 lat.
jack78
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2011-01-25, 22:37
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Czy to dobra antena?

Post autor: jack78 »

Jaką masz odległość do nadajnika, bo nie mogę zlokalizować Twojej miejscowości.
ODPOWIEDZ