Problem z LTE Orange

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Witam,
jestem w Orange od ponad 1 roku i używam LTE domowe ale niestety od ok.3-4 miesięcy zaczęły się problemy z nie tyle zasięgiem ale z prędkością transferu. Czym to może być spowodowane ? Zastanawiam się nad kupnem anteny LTE jaką wybrać do parametrów sieci jakie posiadam ? W załączniki sreeny z LTEWatch. Pomóżcie bo umowe mam jeszcze rok i jak tak dalej pójdzie to osiwieje. Mieszkam w Paszynie k.Nowego Sącz zasięg mam prawdopodobnie z Orange (26003) ID: 4323 (N!) Kamionka Wielka -, maszt Emitel - ZRiT
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: matek451 »

Karta do telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info i zakładka DANE pokaze eNB, ECI BTS-a . Test w domu i na zewnątrz i pokazujesz ss z NCI DANE. Do tego speedtesty.
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Ok wieczorem wrzuce to info
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Niestety nie udało mi się złapać lte na moim telefonie tylko hspa +. :/
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Uda się coś z tych danych wywnioskować?
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Lepiej wzmocnić anteną pasmo 1800 czy 800? Czy może lepiej kupić antenę szerokopasmowa?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

Z obrazków wynika że jednak odbierasz LTE 1800 i 800 tylko czy te pomiary były z domu czy z dachu.Twoja miejscowość leży w dołku więc każdy metr do góry ma znaczenie. L1800 jest potwierdzone na górze Mużeń i w Cieniawie ale na nich nie ma potwierdzonego L800 w Kamionce brak potwierdzenia na L1800 choć jest pozwolenie dla Orange. Trzeba wejść na dach z routerem i sprawdzić jak złapiesz L1800 w okolicach -115dBm to można pomyśleć o antenie na to pasmo.Na L800 zawsze ostatecznie się załapiesz z anteną lecz to pasmo jest mocno obłożone z racji swojego zasięgu. Testuj poz. Hermogenes
BliccPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-06-18, 20:45

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: BliccPL »

Pomiar byl robiony z parapetu na zewnatrz. Wątpię że sygnał jest z cieniawej bo dzieli mnie od tego nadajnika góra i wysoki las prawdopodobnie to z kamionki sygnal. Dzięki za pomoc sprawdzę jeszcze pasmo 1800 wyżej na zewnątrz. Jakie anteny polecacie na podbicie pasma 1800? Cybertech będzie ok?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem z LTE Orange

Post autor: Hermogenes »

Tak polecają wszyscy ten podwójny panel Cybertech ale się wstrzymaj do pomiarów z miejsca docelowego anteny. poz. Hermogenes
ODPOWIEDZ