Play Huawei b525 zasięg

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lablab
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-23, 12:01

Play Huawei b525 zasięg

Post autor: lablab »

Witajcie
Postaram się opisać jak najdokładniej i musze się przyznać że nie mam pojęcia o mobilnym internecie i routerach .
Router huawei b525 internet play na karte z pakietem bez limitu czyli skromne 100 gb starcza na jakieś 12 dni w Bydgoszczy na Białogardzkiej .Router jest w wynajętym pomieszczeniu zaadoptowanym z piwnicy w domu jednorodzinnym , na parapecie czyli tuż poniżej gruntu . Router łączy się na 4g czasami 4g+ ale ma słaby zasięg najczęściej pokazuje dwie kreski czasami tylko jedna . Czy kupujac anteny wewnętrzne poprawie coś ? na zewnętrzne właściciel budynku nie wyraża zgody. Jezeli takie anteny pomogą poprawić zasięg to prosze o rekomendacje jakie kupić bo na alledrogo jest ich sporo

I mam pytanie router ma gniazdo telefoniczne czy jak podłącze tel i zadzwonie na nr karty w routerze to tel bedzie dzwonić i bedzie można rozmawiać ?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Play Huawei b525 zasięg

Post autor: matek451 »

Nie ma czegoś takiego jak skuteczne anteny wewnętrzne. w Play korzysta się z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na RBM na Kartę 5, gdzie minimum 100GB jest za 5-15 zł/m-c a potem mozliwy lejek 2Mb/s ale nie jest obligatoryjny jak w PInK , w praktyce ostatni ponad 200GB bez lejka. Na B525 można wymuszać pasma i agregacje HManagerem, LTEWatcH. Pokazuje też CID BTS-a i parametry sygnału. Jaka to ulica w Bydgoszczy? B525 ma bramkę GSM , na karcie głosowej czyli RBM na Kartę 5 można z niego dzwonić i odbierać za pomocą gniazda RJ11 i telefonu, wybór sieci Auto, na LTE nie działają usługi głosowe tylko na 3G/2G, po rozmowie router wróci na . Na sofcie Play nie działa VoIP z niego.
lablab
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-23, 12:01

Re: Play Huawei b525 zasięg

Post autor: lablab »

Ulica to Białogardzka router jest z wonej dystybucji nie od operatora
To co miałbym ustawić jak pisałem nie znam się na tym i musił bym dotać opis krok po kroku lub link do jakiegoś samouczka i jeszcze jedno to co mam zrobić moge zrobić z andrida po wifi lub kabelku lan

Rbm to red bull ? jak tak to jaka taryfa
ODPOWIEDZ