[T-Mobile] Problem z zasięgiem, wybór anteny zewnętrznej

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [T-Mobile] Problem z zasięgiem, wybór anteny zewnętrznej

Post autor: piotrzet »

Tragiczne prędkości 12 Mb/s to faktycznie tragizm w porównaniu do innych opcji jakie ma :super: Poprawa parametrów sygnału jednak coś dała łapie 2600 na którym osiąga 12 Mb/s które jest i tak lepsze od tego netu radiowego. Jeszcze jak dołoży antenę prędkości wskoczą o kolejne nawet 2-3 Mb/s to już daje 15. Czyli 5 więcej od netu, który dostaje od Inei. Po za tym poleć mu coś co daje minimum 500 GB pewnego ściągnięcia bo ja oprócz kabla nic innego nie znam.Ale czego nie mogę przeboleć po pierwsze to nie moja lokalizacja po drugie wiadomo że każda sieć ma zapchane nadajniki w niektórych lokalizacjach. A pośmiewisko to robisz z siebie ty obrażasz innych stwierdzasz rzeczy które są wiadome a pomocy żadnej. A on tego nie oczekiwał. Dziwne że na telepolis nie piszesz tych niby swoich porad. To że tutaj nikt nie przestrzega regulaminu nie znaczy że na każdej stronie tak będzie bo ty sobie tak wymyśliłeś. To że ta strona umiera od dawna widać po ilości użytkowników na niej. Także skończ te swoje kompromitacje bo aż żal czytac tego i się tylko ośmieszasz. Po za tym ciekaw jestem bardzo co jest u innych w tej lokalizacji. play ma niby komplet tylko co z tego jak nadajnik jeden i to potwierdzony w pozwoleniach, orange ma to samo co tmobile a plus niby w pozwoleniach wiecej ale ile z tego działa to nie wiadomo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [T-Mobile] Problem z zasięgiem, wybór anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Faktycznie jest potęga na LTE2600, nie ważne że UL już przewyższa DL, antena poprawi sygnał na tym pasmie a ty od razu obiecujesz 3Mb/s więcej i kolega ma 15Mb/s i jest cacy bo szybciej niż na radiowce. Sielanka , cud , miód i orzeszki nic tylko korzystać jeszcze przez półtora roku i modlić się o to żeby w okolicy za wielu nie wpadło na ten sam pomysł no i zadzwonić do BOK T-Mobile aby w tej lokalizacji czasami nie sprzedawali ofert nowym klientom. Człowieku o czym ty piszesz,masz w ogóle pojęcie o temacie?Bujasz w obłokach, twoje teksty tutaj to pobożne życzenia. Jak ci tutaj nie pasuje to produkuj bzdury na Telepolis, nikt tu płakał po tobie nie będzie. Póki co to kolega skorzystał z moich porad i analizy, mam nadzieję że pójdzie dalej i sprawdzi BTS na Dąbrowszczaków bo to ostatnia nadzieja. Ucz się chłopczyku , jeszcze wiele przed tobą. Gdybyś miał wiedzę to wiedziałbyś jak wygląda sytuacja z BTS-ami konkurencji w tym rejonie. Nie masz jej więc po raz kolejny muszę cię wyręczyć.Orange tak jak T-Mobile, wspólne LTE1800 i LTE800 na Czwartaków , na Dąbrowszczaków dodatkowo LTE800. Plus na BTS-ach Czwartaków 20 i Grudzińskiego 20 LTE1800Aero2 i LTE800Sferii, na tym pierwszym pozwolenie na LTe900 Plusa które zastąpi Sferię. Play na Grudzińskiego komplet 4 pasm z LTE, tak samo na dalszym przy Bocznej 4 i Strzeleckiej 4. W Gruszczynie potwierdzone LTE1800 i LTE2100. Jesli kolega wyrazi chęć to może sprawdzić dla ciekawości tych operatorów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [T-Mobile] Problem z zasięgiem, wybór anteny zewnętrznej

Post autor: piotrzet »

No i oczywiście dalej bzdury. Pokaż w takim razie tą alterrnatywę bo dalej piszesz jaki tmobile zły a alternatywy nie potrafisz podać. Więc czekam z niecierpliwością. Oprócz tego nie wiem czy wiesz ale są pozwolenia na LTE 2100 więc w niedługim czasie jak zacznie się modernizacja pojemność będzie większa. Trzeba napisać email do BOK i dowiedzieć kiedy to nastąpi. Z tego co wiem i czytałem na różnych forach w lokalizacjach w których jest problem nie chcą sprzedawać oferty więc jaki problem? Jak zwykle wylewanie pomyj na mnie bo zburzyłem spokój tego forum poprzez pisanie prawdy a nie takich bzdur jak ty. Gdybym był taki zły to już dawno mnie na telepolis nie było. Ty podobno masz taką wiedzę a się udzielasz tylko tutaj dziwne. Czyżby twoja wiedza jednak była nikła skoro tam wszystko co pisałeś było usuwane bo było to obrażanie innych. Brak ci argmuentów to od razu atak typowe dla ciebie. Kto się tu powinien uczyć to ty ale kultury wypowiedzi bo tego nie masz. Typowy Januszek, któremu nic się nie podoba i zamiast pomóc tylko jadem potrafi pluć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [T-Mobile] Problem z zasięgiem, wybór anteny zewnętrznej

Post autor: matek451 »

A co interesuje kolegę na dziś przyszła modernizacja sieci czyli rozdzielenie LTE1800 i uruchomienie LTE2100 na niej? Ma dalej czekać na nią licząc na poprawę ? On ma problem od dawna i poszukuje rozwiązania na dziś i takowego poszukujemy. Ty nic nie wniosłeś i odsyłasz do BOK T-Mobile, niech jeszcze powie im żeby wstrzymywali się ze sprzedażą ofert i zaapelowali do swoich użytkowników w Swarzędzu aby nie szaleli z internetem to może i dla niego wystarczy. Kolega ma abonament w T-Mobile , płaci za niego więc co ja mam mu polecać? Jak na razie to dzięki temu że przestał wreszcie słuchać twoich bzdur wystawił B525 za okno i przetestował LTE1800 i LTE2600 Z Czwartaków i LTE800 z Dąbrowszczaków wiemy co nieco. Kolejny etap to wymuszenie LTE2600 +800 i LTE1800+800 na B525 za oknem i sprawdzenie tych agregacji z Dąbrowszczaków, uzyskamy wstępne dane na temat LTE2600 i LTE1800 z niego. BTS nie jest daleko, około 1km bez przeszkód , sygnał na LTE800 na poziomie -83dBm więc i na LTE2600 i LTE1800 nie powinno być naz zewnątrz tragedii. Przyglądaj się i ucz jak należy analizować i rozwiązywać problemy bo ja wiecznie żyć nie będę a swoje lata już mam. Po co mi Telepolis ?, Tu mam dosyć zajęcia, na Elektrodzie też ledwo się wyrabiam. Do tego żona, działka, dzieci ,wnuki no i zarabiać tez trzeba. Telepolis, GSMonline itd zostawiam tobie, tam gdzie wszędzie możesz chwal T-Mobile bez względu na fakty. Tu nic nikomu nie zburzyłeś bo nie te progi dla ciebie. Co najwyżej wzbudzasz śmiech i irytację.
ODPOWIEDZ