Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: key »

Poki co, to do wymiany jest tez router, zabawy z jedna antena swiadcza tylko o tym, ze producent nie wie co robi.
Nie pomagam na PW.
PLayer2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-07-08, 07:55

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: PLayer2001 »

W pełni rozumiem że najlepiej będzie zmienić router. Nie chcę niepotrzebnie inwestować więc poczekam do końca umowy, zmienię na operatora, który zaoferuje odpowiedni router i zasięg w moim miejscu zamieszkania i wtedy dokupienia kolejną antenę żeby w pełni wykorzystać mimo. Póki co internet jest wykorzystywany tylko w celach rozrywkowych (bajki dla dzieci) , może sprawdzenie maila czy kilku stron.
PLayer2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-07-08, 07:55

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: PLayer2001 »

Witam po dłuższe przerwie. Nie będę tworzył nowego wątku.
Umowa dobiega końca. Którego operatora i modemy polecacie dla mojej lokalizacji z aktualnych ofert?
Dziękuję z góry
Daniel
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: matek451 »

Wybór operatora już podałem czyli Play. Ze sprzętu B715 z 3 CC CA , skorzystasz na nim z agregacji B3+B1+B20. Oczywiście konieczna antena szerokopasmowa czyli 2 x ATK-504.
PLayer2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-07-08, 07:55

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: PLayer2001 »

Odświeżę temat.
W chwili obecnej również powinienem celować w B715 i Play czy może jest coś lepszego od innego operatora?
W Play piszą że obecnie ruter niedostępny.
Proszę o poradę.
Dziękuję ślicznie :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: wojteks »

B715 to jakby dość stary sprzęt już, B818 jest jakby bardziej współczesny.
Nie pomagam na PW!
PLayer2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-07-08, 07:55

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: PLayer2001 »

Witam ponownie,
dalej jestem na poprzedniej umowie (w sumie skończyła się rok temu ale ponieważ mam smart dom do tej pory nie podpisywałem nowej).
Od kilku dni po iluśtam telefonach od nich że mają dla mnie super ofertę zauważyłem, że mi przycięli download do 0,5 MB i już jest kiepsko.
Czy dalej opcja z play jest najbardziej korzystna dla mojej lokalizacji?
Sprzęt dalej celować w B818?

Proszę o poradę i z góry dziękuję :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: matek451 »

A jakie wyniki osiagasz teraz w tym CP na tym DWR-921E z anteną ATK-504, jak wygląda speedtest wieczorem po 20 gdy nie masz lejka 0,5Mb/s. To ze przycinaja do 0,5Mb/s to jest norma, działa FUP , gwarantowany to masz limit podstawowy z pełną, dostepna prędkościa Plusa u ciebie, potem na LTE od razu pierwszy lejek a potem jak zużywasz kolejne GB to obniżąja ci prędkość coraz niżej aż do 0,5Mb/s jak masz teraz. FUP nie ma żadnego regulaminu i zasad. Operator robi co chce. Nowe oferty Plusa działają już na innych zasadach. Co powoduje ze chcesz zmienić operatora, co na to żona ? Nie jesteś zadowolony z operatora ?
PLayer2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-07-08, 07:55

Re: Jaka antena zewnętrzna do CP, Chlewiska, kujawsko-pomorskie

Post autor: PLayer2001 »

Sprawdzę wyniki w najbliższych dniach.
Żona polega na mojej opinii.
Jeśli chodzi o CP chciałem zmienić ponieważ z poprzednich postów w tym temacie wywnioskowałem, że zmiana na np. na Playa zapewni mi większe prędkości ze względu na lokalizację.
Ale tu proszę o wyjaśnienie - jeśli np. zakupię B818 plus jeszcze jedna antena zewnętrzna to czy dostawcą będzie CP czy np Play czy Orange jeśli np. oferowany pakiet będzie taki sam czy będzie miało znaczenie, mając na uwadze moją lokalizację?
ODPOWIEDZ