czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ares32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-22, 20:29

czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Post autor: ares32 »

Witam
Miałem Bardzo duży problem z zasięgiem sieci orange u mnie na wsi mogłem dzwonić tylko w jednym pokoju przy oknie . W pracy miałem na zbyciu ala wzmacniacz zasięgu gsm za który moja firma płaci miesięcznie abonament operatorowi orange. Proszę o informację czy jeśli używam to prywatnie to mogę narazić się na kary w związku z używaniem wzmacniacza zasięgu gsm urządzenia którego sprzedaję orange i za które jest płacony miesięcznie abonament. Dodam że teraz mam super zasięg w cały domu
Proszę o wyczerpującą odpowiedź
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Post autor: onken »

Jeśli masz prywatny wzmacniacz to możesz zapłacić całkiem pokaźną karę, nie polecam ryzyka.

Od operatora może być legalniej ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Post autor: krystianb »

ares32 pisze:Witam
Proszę o informację czy jeśli używam to prywatnie to mogę narazić się na kary w związku z używaniem wzmacniacza zasięgu gsm urządzenia którego sprzedaję orange i za które jest płacony miesięcznie abonament.
Zasadnicza różnica jest taka, że operator ma pozwolenie radiowe na daną częstotliwość a Ty takiego nie masz. I tu powinienem skończyć, ale różnic jest więcej. Nie kupujesz tylko wypożyczasz od operatora, po drugie operator konfiguruje to tak aby nie zakłócało pracy jego sieci. Po 3 to zupełnie inny sprzęt, to co aktualnie operatorzy montują działa jak piko/nano komórka, telefon łączy się z urządzeniem opa, a to łączy się z siecią operatora. Wzmacniacze z wolnego rynku to tępe pudła bez grama logiki, całkowicie analogowo wzmacniają wszystko co wejdzie na jedną antenę wychodzi drugą, plując przy tym syfem na wszystkie możliwe strony, nawet autogain w tych droższych niewiele daje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ares32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-22, 20:29

Re: czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Post autor: ares32 »

Czyli mam rozumieć że mogę z tego urządzenia korzystać i nie dostane żadnej kary??
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 384
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Przynajmniej w niektórych częściach Europy sytuacja prawna prywatnych wzmacniaczy/repeaterów/boosterów GSM zaczyna się zmieniać.

Na zielonej wyspie są już dozwolone (oczywiście z wielorakimi obwarowaniami):

https://www.comreg.ie/comreg-has-permit ... repeaters/
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: czy wzmacniacz zasięgu gsm jest legalny

Post autor: krystianb »

ares32 pisze:Czyli mam rozumieć że mogę z tego urządzenia korzystać i nie dostane żadnej kary??
Ze sprzętu dostarczonego i zamontowanego (czasem dopuszczalna jest samodzielna instalacja) przez operatora oczywiście tak.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ