pytanie o siłę sygnału

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jaca81
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-25, 16:11

pytanie o siłę sygnału

Post autor: jaca81 »

Jest sens kupowania pokojowej anteny pokojowej (takiej jak ta https://allegro.pl/antena-15dbi-gsm-3g- ... bd028Pytam bo wedłóg mojego routera siłę sygnału mam na poziomie 99-104 dBm. Jestem prawdopodobnie zalogowany do nadajnika Orangge'a o tego
bts.png
W lini prostej mam do niego jakiś kilometr na lini do niego są liczne zabudowania gdzie nie gd\zie drzewa które o tej porze mają liście. Aby była jasność jestem abonentem sieci T-mobile
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: pytanie o siłę sygnału

Post autor: dzejk »

Zakup nieopłacalny, chyba że lubisz wyrzucać kasę w błoto.
Jaki to router? Pokaż parametry sygnału, id nadajnika itd. Ewentualnie pokaż wynik z zakładki Dane z apki na androida - Network Cell Info Lite.
jaca81
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-25, 16:11

Re: pytanie o siłę sygnału

Post autor: jaca81 »

niestety tonie wykonalne bo router ma t-mobilowskiego branda a jest to zte 970v i tam menu które pokazuje parametry sygnału jest wyeliminowane do minimum to znaczy do siły sygnału podanej w dBm-ach. co do telefonu z androidem to nieposiadam go na tą chwilęwięc nici.
ODPOWIEDZ