Router Huawei b525. Niska prędkość internetu.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzegorzz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-12, 07:32

Re: Router Huawei b525. Niska prędkość internetu.

Post autor: Grzegorzz »

Witam wszystkich

Mam pewien problem i zwiazane z tym pytania. Niedawno sie przeprowadzilem do Rakoszyc (powiat Sredzki, dolnoslaskie, 55-300) i niestety nie mam mozliwosci polaczenia internetowego po kablu. Przegladalem rozne oferty i T-mobile 60Mb/s bez limitu danych wydawal mi sie najlepsza opcja.

2 dni temu dostalem router Huawei B525 i zaczalem testowanie. Po podlaczeniu, na parterze domu jednorodinngo mam 1 lub 2 kreski zasiegu. Zaczalem szukac informacji na ten temat i tak trafilem na forum 'bez-kabli'.

Zainstalowalem HManager dla huawei i porobilem screenshoty, zeby Wam przedstawic sytuacje. Generalnie wieczorem dramat Up - 3-4Mb/s, rano do 20Mb/s.

Czy mozecie mi pomoc dobrac odpowiednie anteny (myslalem o 2 ATK 10 i 10m kabla, gdzie B525 stalby na poddaszu). I najwazniejsze pytanie - na jaki BTS sie nastawiac? Bo ten, ktory obecnie laczy nie wyglada najlepiej

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router Huawei b525. Niska prędkość internetu.

Post autor: matek451 »

Zaskakująco dobre parametry sygnału na LTE800 a nawet LTE1800 jak na taką odległość od BTS-a NetWorks Kostomłoty-Wichrów bo z nim się łączysz. BTS raczej zatkany i wygląda że T-Mobile w nocy przycina DL do 20Mb/s. to coraz częstsza praktyka tego operatora. Klienci domowego bez limitu raczej mogą zapomnieć o DL do 60Mb/s. Inne BTS-y NetWorks z LTe1800 i LTE800 to Środa lub Sokolniki, LTE800 na BTS-ie Ujazd Górny. do każdego kawał drogi i nie wiadomo jak działają i jakie jest ich obciązenie. trzeba by sprawdzić pod nimi i po drodze do nich. Ogólnie kiepsko to wygląda, T-mobile po roku domowego to juz nie demon szybkości. Tym bardziej w takich lokalizacjach. trzeba by spytać co z pozwoleniem T-Mobile na BTS Budziszów. przy okazji sprawdź sobie na B525 jak działa Play, który w Budziszowie ma LTE1800, LTE2100, LTE800 i agregację. Zakup anteny ma sens gdy sprawdzisz te BTS-y które wymieniłem. Ewentualnie kupujesz w ciemno, testujesz na róznych kierunkach i ewentualnie oddajesz.
Grzegorzz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-12, 07:32

Re: Router Huawei b525. Niska prędkość internetu.

Post autor: Grzegorzz »

Dziekuje za szybka odpowiedz. Podjade pod te rozne BTS-y. ale jak to mam sprawdzic? wlozyc karte T-mobile do telefonu i robic speedtest? Czy tez w Hmanager tylko testowac na telefonie?

Gdzie i z kim sprawdzic status pozwolenia na Budziszow?
A co do Playa, czy mam po prostu wlozyc karte z Play do B525 i testowac?
Jesli bym zamawial antene - czy najlepiej te ATK 10? Czy polecasz jakies inne?

Dzieki
ODPOWIEDZ