Problem z zasięgiem LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radek200112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-29, 17:13

Problem z zasięgiem LTE

Post autor: radek200112 »

Witam,
Udostępniam internet mobilny z telefonu przez kabel USB do komputera (jest to moja alternatywa gdy nie mam od lokalnego dostawcy). Niestety musiałem przenieść komputer, a co za tym idzie zasięg również się zmienił. Będąc w poprzednim pomieszczeniu zasięg LTE osiągał prędkości nawet 30 Mbs, teraz ledwo co wynosi tylko 1 Mbs przy połączeniu 3G.

Zasięg masakrycznie spadł. Czy zakupując modem USB do komputera w jakimkolwiek stopniu polepszę siłę sygnału? Czy niestety koniecznym będzie przeniesienie komputera (czego chciałbym uniknąć)?

Dla rozjaśnienia, chodź wyżej o tym wspomniałem, jest to internet mobilny (tzw. komórkowy). Nie łączę się z routerem znajdującym się w innym pomieszczeniu tylko bezpośrednio z nadajnikiem.

Dziękuję i pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem LTE

Post autor: matek451 »

Pokaz screena z aplikacji Network Cell Info na telefonie w miejscu gdzie masz zasięg LTE, zrób speedtest. Potem to samo w tym drugim miejscu. Oczywiście zakup modemu USB bezcelowy. Można nadal korzystać z telefonu ale thetering po Wifi ale odradzam.
radek200112
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-08-29, 17:13

Re: Problem z zasięgiem LTE

Post autor: radek200112 »

Nie chodzi o prędkości jakie osiągam tylko o to w jaki sposób mogę zwiększyć siłę sygnału.
Maszt sieci T-Mobile znajduje się kilka kilometrów ode mnie, internet kilka pokojów dalej jest w technologii LTE zaś w innym tylko 3G. Czy da się to wzmocnić do LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem LTE

Post autor: matek451 »

Jak się nie odpowiada na zadane pytania to po radę idzie do wróżki. To fachowe Forum, my tu z fusów nie wróżymy. Operujemy konkretnymi parametrami i danymi a te pokazuje Network cell info.
ODPOWIEDZ