B529s-23a T-Mobile (czy jest sens anteny?)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gothic77
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2017-06-22, 07:12

B529s-23a T-Mobile (czy jest sens anteny?)

Post autor: gothic77 »

Witam...

Jak w temacie.
Nie jestem jakimś specjalistom i nie wiem, czy moje myślenie idzie w dobrym kierunku :) Proszę o pomoc w tej materii.

Postawiam router B529s-23a i kartę SIM z internetem. Zastanawiam się, czy jestem wstanie polepszyć jakość, szybkość, stabilność mojego internetu przez zastosowanie ew. anteny?

Zerkając na właściwości routera mam takie osiągi/dane:

RSRQ: -4dB
RSRP: -81dBm
SINR: 20dB

Nie mniej sytuacja wygląda w ten sposób, że mam zauważalne spadki, wahania w prędkości internetu... z LTE+ na parę sek. wpada mi normalne LTE i np. z 70 Mbps spada mi do 30Mbps. Cała sytuacja również jest męcząca jak oglądam jakieś streamy i przy włączeniu strony www na innym urządzeniu mam niesamowite cięcia relacji (myślałem o ograniczeniu prędkości przy danym urządzeniu, ale raczej ten router nie ma takowej opcji)
- dodam, że przy np. telefonie i transmisji danych nie mam takiego problemu, a internet jest znacznie wolniejszy

Ok proszę o rady od czego zacząć - jakiego programu użyć, aby sprawdzić nadajniki, właściwości itd., bo jestem lekko zniesmaczony :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: B529s-23a T-Mobile (czy jest sens anteny?)

Post autor: key »

Za to jest odpowiedzialna konfiguracja sieci po stronie dostawcy internetu.

Sprawdz, czy problem wystepuje, gdy masz stale obciazenie, n.p. puszczajac w tle:

Kod: Zaznacz cały

ping -t google.com
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ