Proszę o poradę jaka antenę zastosować

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BADI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 16:10
Lokalizacja: Brodnica

Proszę o poradę jaka antenę zastosować

Post autor: BADI »

Router E5186 Play. Pierwszy wynik to agregacja 1800. Dodam router stoi na parapecie W stronę Btsa. Odległość max 5 km

Obrazek

Obrazek

Teraz 2100. 2600 brak 800 nie warto pokazywać bo cienizna

Obrazek



Obrazek

Moim zdaniem chyba przy antenie zewnętrznej było by lepiej na 2100 wymusić. Ale poproszę o wasze rady . tak naprawdę to zmieniłem pozycję routera na inne okno bo byłem przekonany że to z innego btsa łapie sygnał. Teraz jest całkiem dobrze ale sygnał będzie słaby jak na oknie zamknę roletę zewnętrzna więc mimo to antena chyba potrzebna. No i może byście polecilii jakiś Acess Point bo e5186 nie daje rady z wifi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o poradę jaka antenę zastosować

Post autor: matek451 »

BTS Żmijewko i niezłe prędkości na LTE1800 oraz LTE2100. Niestety ale E5186 nie agreguje tych pasm. Masz 5 km do tego BTS-a ? Sprawdź jeszcze agregację LTE1800+800.
BADI
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-08, 16:10
Lokalizacja: Brodnica

Re: Proszę o poradę jaka antenę zastosować

Post autor: BADI »

Najlepiej wychodzi na 2100 i na stałe mam to włączane. Darował bym sobie antenę bo mi ta prędkość wystarcza ale z uwagi że mam zewnętrzne rolety wolał bym jakąś antenę zewnętrzna
ODPOWIEDZ