Dobór anteny do Huawei B618s

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-11, 16:16

Dobór anteny do Huawei B618s

Post autor: monky »

Witam,
jakiś czas temu zamontowałem moim rodzicom Huawei B618s razem z kartą Play. Nie podłączałem żadnej anteny zewnętrznej, ponieważ dla nich był to internet wystarczający, jednak jak przyjeżdżałem czasami do nich to bywały momenty, że nie był on dla mnie wystarczający. W związku z tym zamierzam zamontować antenę zewnętrzną do tego modemu. Pytanie tylko jaką najlepiej wybrać. Generalnie łapię sygnał z wież 2 różnych miejscowości, w zależności od tego czy postawię modem w jednej części domu, czy w drugiej. W jednej łapię sygnał wież w Mogielnicy (z tego korzystam na codzień, ponieważ działa nieporównywalnie lepiej), dostępne częstotliwości 800/1800/2100, w drugiej z Wyśmierzyc: 1800/2100/2600. Poniżej przesyłam parametry z HMonitora, wraz z konkretnymi numerami nadajników. Pytanie na które wieże najbardziej opłaca się skierować antenę i jakie pasma wybrać, żeby jakość połączenia oraz szybkości były optymalne? Oraz czy opłaca się bawić w agregację pasm?

Obecnie, przy wymuszeniu 1800+2100 z Mogielnicy, DL jest na poziomie 40-50 mb/s a UL 5-6 mb/s.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam
monky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-11, 16:16

Re: Dobór anteny do Huawei B618s

Post autor: monky »

Ktoś podpowie? ;) pytanie nadal aktualne
ODPOWIEDZ