Antena do routera Huawei B525 Plus LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom940
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-08, 12:15

Antena do routera Huawei B525 Plus LTE

Post autor: tom940 »

Witam,

Z racji że w moim miejscu zamieszkania jest bardzo słaby z powodu dużego zalesienia zasięg operatorów jest bardzo niski, najlepszy i najbardziej stabilny jest z Plusa.
Wziąłem z Plusa internet na testy (14dni) wraz z routerem Huawei B525. Wczoraj zacząłem testować, jest tylko 1 kreska zasięgu LTE lub jeśli przełączę ręcznie na HSPA to uzyskuje pełny zasięg, ale w obu przypadkach prędkość internetu nie przekracza 2Mbps.
W zestawie niestety nie było żadnych anten dołączanych, a router ma możliwość ich podpięcia.
Jaką antene mógłbym zakupić aby nieco polepszyć zasięg? Wysyłam dane GPS miejsca gdzie mieszkam:
GPS: 54.802302 17.993012 ⇔ 54º48'08.29'' N 17º59'34.84'' E
Na mapie jest to to miejsce:
http://i66.tinypic.com/nv9tm1.jpg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do routera Huawei B525 Plus LTE

Post autor: matek451 »

Życzę powodzenia z internetem w Plusie, na 3G są ścisłe limity a po nich lejek 32Kb/s. Na LTE z kolei FUP i też lejki, zasięg pewnie z LTE900aero2 z Prusewa i jak będzie z 5Mb/s po poprawie sygnału na 900MHz to będą igrzyska. To tylko 5MHz pasma i przeważnie zapchane. Najpierw testy na zewnątrz na B525 i wymuszenie na nim HManagerem LTE900 i LTE1800, pokazujesz screeny z nich i speedtesty.
tom940
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-01-08, 12:15

Re: Antena do routera Huawei B525 Plus LTE

Post autor: tom940 »

Jest to jedyny operator który działa u mnie w domu, testowałem Orange (tragedia, 0 zasięgu) Play (jest jakiś zasięg ale problem z netem) i Play tez słabo.
Po prostu mam taki pech, że moje podwórko jest ulokowane w takim dole, a dookoła jest wszędzie las z drzewami 3 razy wyższymi od domu i do najbliższej miejscowości (Wierzchucino) poza lasem jest 1km. Więc inni operatorzy nie mają opcji u mnie działac. Wystarczy że przejdziesz ode mnie z domu 20 metrów w stronę polnej drogi (odsłonięta polami i łąkami) to już jest piękny zasięg LTE (mówie o Plusie).
W takim razie wyjdę dziś z routerem na dwój i pokombinuje z tą aplikacją, powrzucam screeny i mam nadzieję że coś pomożecie :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do routera Huawei B525 Plus LTE

Post autor: matek451 »

A co za znaczenie maja testy u ciebie w domu? Żadne, lokalizacja jest na tyle trudna że należy zrobić test na zewnątrz, najlepiej w miejscu mocowania anteny zewnętrznej. Do testów telefon Android z LTE i aplikacją Network Cell info i speedtesty. Pokazujesz zakładkę DANE z NCI dla Orange, T-Mobile i Plusa. na maszcie Plusa w Prusewie Orange i T-Mobile mają swoje LTE800 i zasięg będzie porównywalny z LTE900 Plusa. Do tego w Białogórze mają LTE1800NetWorks.
ODPOWIEDZ