Antena Cybertech lte dual 15dBi - montaż złącza N

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Antena Cybertech lte dual 15dBi - montaż złącza N

Post autor: katze750 »

Witam! :)
Posiadam antenkę jak w temacie, ogólnie jestem z niej zadowolony, ale irytuje mnie przewód zamocowany na stałe i straty na tym przewodzie (10m ekh 155). Podczas ostatnich testów jeden z tych przewodów zamocowanych do anteny się obluzował i zapewne kwestia czasu aż się oberwie. Myślę o tym, by rozkleić antenę i na stałe zamocować montażowe złącza N żeńskie i tu pytania do Was...
1. Jakie zastosować złącze N? Czy ma znaczenie czy wybiorę złącze firmy x czy y, czy jakieś pozłacane? :D Jakie polecacie?
2. Antena jest sklejona chyba jakimś silikonem, macie doświadczenia jaki zastosować klej, silikon do ponownego sklejenia? Może klej do szyb, albo zwykły silikon montażowy?
3. Czy przewód ekh155 (bardzo giętki) ma dostateczną tłumienność bym mógł wykorzystać z niego jakieś 2-3m do przyszłego połączenia z modemem na 1800MHz? Czy jest kiepski i warto zastosować inny przewód (jaki) ? Oczywiście jeśli różnica będzie znikoma to szkoda zachodu. Obecnie RSSI -76dBm

Dodam tylko, że nie znalazłem podobnego tematu ;)
pozdro
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Antena Cybertech lte dual 15dBi - montaż złącza N

Post autor: katze750 »

Ktos? coś?
ODPOWIEDZ