Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: atento »

matek451 pisze:Niski SINR to typowy objaw zapchanego BTS-a 5Mb/s to dowód na to jaka to uryna net z T-mobile na LTE800.
Jak osobiscie masz takie problemy to współczuje. Możesz sie przenieść do mnie i używać plusa max 1Mbps z super LTE od plusa, 2Mbps z orange albo 15Mbps z playa gdzie masz extra agregacje 3 pasm ;)

Niski SINR to nie żaden objaw zatkanego bts, chyba, że mówidsz o swoim WC. Poczytaj co to SINR. Można mieć zły SINR od szumu, braku anteny bo stoi router za oknem... Natomiast nie z przeciążonego BTS :E

Nawet zapytaj barana od szpecjalistów plusa czy też playa co oznacza SINR jak mi nie wierzysz i opisowi oraz nazwie SINR Signal Interference noise ratio


Jak na forum plusa, play czy jakimkolwiek fajsbookutruku innego operatora zapytasz to odpowiedzą co to oznacza. Zatkany kibelek w domu a nie obciążenie BTS

Niski SINR oznacza w 95% brak widoczności antena<>BTS , w inną stronę odwrócona, blok, drzewo po drodz, czasami wzmacniacz sąsiada (ale to bardzo żadko chyba, że ma ostatniej kategori z chin te lepsze tylko ucinaja predkość innym i sinr pozostaje dobry, dopiero po wielu zgłoszeniach oddpalają szynobus i namierzają delikwenta) czy też robienie popkornu w mikrofalówce.

Żeby mieć niski SINR musiało by być setki modemów w obrębie jednego BTS co i tak nie oznacza jego obciążenia bo mogły by być tylko zalogowane i szumią tylko wtedy gdy armia na raz chce przesłać dane, że jest obecna :hyhy: :hyhy: :hyhy: wszak zalogowanie nie oznacza ciagłe połączenie ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: matek451 »

I co z twoich teorii wynika dla użytkownika, poradź mu co ma robić aby w T-mobile mieć satysfakcjonujące prędkości no i stały, wysoki SINR. Takich jak on jest wielu, pora się wykazać w praktyce a nie produkować się z teorią na temat szumów .
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: wzbyszko »

Kolega atento pisze głupoty. Tak jak skrót SINR nie tylko oznacza szumy. To miara jakości sygnału użytkowego w stosunku do zakłóceń szumu Obciążenie nadajnika też. Przykład mam router w jednym miejscu na karcie Plusa SINR 20 dB na karcie Aero2 11 dB. Ten sam BTS 700 m od routera. Zmiana na inną kartę bo znowu mam FUP. 60 G abonamentu i po pobraniu 182 G jak co miesiąc FUP. Omijać z daleka Plus.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: wojteks »

wzbyszko pisze:To miara jakości sygnału użytkowego w stosunku do zakłóceń szumu Obciążenie nadajnika też. Przykład mam router w jednym miejscu na karcie Plusa SINR 20 dB na karcie Aero2 11 dB.
Zacznijmy od tego z czym łączy się karta Plusa a z czym Aero2, żeby porównywać cokolwiek karty muszą łączyć się z tym samym pasmem i tą samą stacją bazową.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: matek451 »

LTE800 z Karolewa, sygnał dostateczny. Jak wyglada DL/UL wieczorem? Na LTE1800 szczątkowy zasięg z BTS-a przy Przemysłowej 2A.
VenomGSXR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-21, 11:15

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: VenomGSXR »

o 22 wyglada to tak jak ponizej... Ogolnie jest niestabilnie na speedtescie mam 23mb down a za chwile 13mb itp
Jaka antena zew moze mi pomoc?
https://drive.google.com/file/d/1YQf_Df ... hd_yC/view
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: matek451 »

13Mb/s z BTS-a na którym jest gołe LTE800 T-mobile to bardzo dobry wynik, wahania zależą od jego chwilowego obciążenia. Oczywiście brak gwarancji że te prędkości się utrzymają. w domu sygnał dostateczny, można poprawić stosują zew. antenę kierunkową na 800-900MHz. Ewentualnie spróbować z wyzszymi pasmami LTE i agregacją, Wtedy antena szerokopasmowa 800-2600MHz.
VenomGSXR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-01-21, 11:15

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: VenomGSXR »

ok dzieki bede testowac, a jeszcze pytanie... mam 2 wyjscia na modemie SMA czy antena kierunkowa wystarczy zeby byla podlaczona pod 1 wyjscie obojetnie ktore ? Czy musi byc antena z 2 kablami jakas?
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: wzbyszko »

wojteks pisze:
wzbyszko pisze:To miara jakości sygnału użytkowego w stosunku do zakłóceń szumu Obciążenie nadajnika też. Przykład mam router w jednym miejscu na karcie Plusa SINR 20 dB na karcie Aero2 11 dB.
Zacznijmy od tego z czym łączy się karta Plusa a z czym Aero2, żeby porównywać cokolwiek karty muszą łączyć się z tym samym pasmem i tą samą stacją bazową.
Pasmo to samo 1800 i BTS ten sam. Mieszkam prawie pod anteną po drodze mam tylko 2 bloki.
VenomGSXR z tego co się orientuję to LTE wymaga dwóch polaryzacji dlatego kierunkowe powinny być dwie. Jedna ustawiona pionowo, a druga poziomo.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: atento »

wzbyszko pisze:Kolega atento pisze głupoty. Tak jak skrót SINR nie tylko oznacza szumy. To miara jakości sygnału użytkowego w stosunku do zakłóceń szumu Obciążenie nadajnika też.
Dokładnie to samo napisałeś... Więc głupotą nie jest co napisałem, że SINR to wskażnik między szumami a sygnałem, wszak obciążenie a interferencje to dwie różne sprawy.


matek451 pisze:I co z twoich teorii wynika dla użytkownika, poradź mu co ma robić aby w T-mobile mieć satysfakcjonujące prędkości no i stały, wysoki SINR. Takich jak on jest wielu, pora się wykazać w praktyce a nie produkować się z teorią na temat szumów .

praktyka gdyż infrastruktura tmobile poszła z dymem i tiłombajl mi nie działa jak trzeba i często strony sie nie ładuja teraz... wiec zakupiłem playa...

SINR 10 dzis 1800+2600
Obrazek
SINR 15 1800+2600 wczoraj inna stacja użyty VPN bo download w play był 3Mbps :D

Obrazek





inna siec czyli tiłombajl SINR coś koło 8 800+1800

Obrazek

ta sama sieć SINR 18 800+1800
Obrazek


Nawet nadajniki maja kilkanascie metrów dalej play tiłombajl z pomiarów.

w tiłombajl nigdy nie miałem więcej na samym 800 niż 20Mbps download i przy najbardziej obciążonym nadajniku z dobrym SINR 4Mbps





Stancie 300 metrów od nadajnika który jest mega obciążony, bez przeszkód najlepiej w jakimś polu, w dzień w któym nie będzie zbytnich wahań pogody od 8 rano do 22, i zobaczymy jak wam SINR sie zmieni gdy będzie zasysać 1Mbps w porónaniu do rana 80Mbps :brawa:


U mnie z moich obserwacji wynika, że jak snieg pada internet działa znacznie lepiej, jak jest zimno i wilgotno również, najsłabiej jak jest suche powietrze lub mega ulewa.
Pod nadajnikiem internety też zle działają, w Warszawie jak mieszkałem nadajnik orange miałem na dachu...Zasięg idealny... tragedia trzeba było odejść od bloku :wow:
BikeBarian

Re: Huawei B525 z T-Mobile jak poprawic sygnał u mnie?

Post autor: BikeBarian »

GrzegorzS...zrezygnuj z T-mobile i weź Play Internet domowy 300gb...powinno ci starczyć na Netflixa...
ODPOWIEDZ