Pomocy

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Linkus84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-21, 11:25

Pomocy

Post autor: Linkus84 »

Witam, jestem nowy ale mam nadzieje ze temat nie zostanke odrazu usuniety. opisze swoja sytuacje i mam nadzieje ze ktos cos podpowie
miejscowość: Pogorzałe Ługi ( woj lodzkie miedzy koluszkami a rokicinami)
internet gsm t mobike oraz plus.
wiec tak t mobile zasieg masakra w budynku zero poza budynkiem jedna kreska lte. wiec dokupilem kiedys antene 2x 18db zasieg 3 kreski ustawione ma oko bez zadnych btsow itp net smigal super do 100mb na sek dla mnie wystarczajaco. ale od pol roku predkosc spadla do 10 max czasem nawet 2 mb wiec juz nawet dziecko sie demerwuje ze tablet nie dziala :) wymienilem anteny bo moze od 3 lat cos z nimi ale nie pomoglo karte sim tez lipa router tez nic dzialalo na b315 mam jeszcze b529s i e5186 jesli sie nie myle mam tez drugi net od plusa ale tu masakra bo jedyny nadajnik co obsluguje moja wies to plus wiec wszystko do okola ma plusa. w dzien nawet nie ma 1mb na sek a w nocy do 60mb poza tym w pkusie limity jakies 60gb wiec dla mnie to tydzien i po necie. t mobile bez limitow miesiecznie sciaglalem po 500gb i nic nie zwalnialo. i teraz pytanko do kogos kto sie zna na tym czy moze mi ktos podopowoedziec co zrobic czy moze antena w inny kierunek (prosze nie odnosic mnie do bts bo nie mam pokecia o co tam chodzi nie wiem czy lepsze 800 czy 2600 i ktory nadajnik co obsluguje:( ) jak by ktos mial chwile i sprawdzil co najlepsze w mojej okolicy zaznaczy na mapce kierunek i jaka antena moze to bede wdzieczny. net rozprowadzony wszedzie kablami na dwa domy w tym kamery dekodery 2x stacjonarka po wi fi tez sporo urzadzen wiec 2mb na sek to jak by wcale nie bylo :( prosze o pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy

Post autor: matek451 »

Jaką masz antenę? Zasięg z BTS-a NetWorks Janków na LTE2600 i LTE800 T-Mobile, brak LTE1800NW. należy sprawdzić po kolei pasm LTE2600, LTE800 i agregację LTE2600+800 na B529 czy E5186. Pasma wymuszasz Hmanagerem lub LTEWatchH i pokazujesz screeny z nich, na każdym speedtest.
ODPOWIEDZ