Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ferdi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-05, 10:11

Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Post autor: ferdi »

Witam Państwa bardzo serdecznie!

Mam trochę nietypowe pytanie odnośnie anten atk-20, czy jest możliwość przerobienia ich na atk-10? Niby sugerując się zdjęciami wystarczy je skrócić, ale czy na pewno? Odpowiadając na pytanie "po co" już spieszę z wyjaśnieniem :D Korzystam z LTE 700 od Orange. Bez anten zewnętrznych tak plus minus zasięg mam 3/4 na 5 kresek, ale że posiadałem dwie anteny Atk-20, zamontowałem je na ścianie pod krótkim daszkiem, działało to perfekcyjne, ale jest niewielki problem. Okazało się, że śnieg który zbiera się na daszku spadając powodował, że za każdym razem musiałem się spinać i wszystko poprawiać, prostować itd. stąd taki pomysł. Mógłbym je sprzedać, kupić krótsze, ale to więcej roboty. Drugie pytanie tak przy okazji, czy zawsze montując te anteny jedna nad drugą (poziomo i pionowo) trzeba demontować te boczne wypustki? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Post autor: Hermogenes »

Śmiało tnij boom od przodu. Jakie wypustki masz na myśli?
poz Hermogenes
ferdi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-05, 10:11

Re: Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Post autor: ferdi »

Chodzi o te krótkie nóżki zaraz przy mocowaniu anteny, przykro mi, nie wiem jak to się fachowo nazywa :D na wszelakich zdjęciach jakie widze, obie anteny zamontowane na jednym maszcie mają te boczne antenki zdemontowane.
ferdi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-06-05, 10:11

Re: Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Post autor: ferdi »

Chyba nazywa się to reflektor. Demontuje się to, zostawia? Jest na to jakaś zasada?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Przerobienie anteny Atk-20 na Atk-10, czy to możliwe?

Post autor: Hermogenes »

Te z tyłu za dipolem to reflektory, są wersje z 3 jak i z 1 . Ta z trzema ma bardziej tłumione "węższe" listki boczne. Ważne są odległości ich długość i równoległość, szczególnie tych z przodu 'direktorów' . Jeśli mocno je śnieg powichrował to może być lepiej dla anteny gdy je straci te z przodu.
poz Hermogenes
ODPOWIEDZ