Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzegk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-12, 22:15
Lokalizacja: Żyrardów

Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: grzegk »

Witam,
Poszukuję rady jaką i czy w ogóle jest sens w zakupie anteny od internetu domowego T-Mobie.
Miejsce zamieszkania oznaczone czerwonym kółkiem, połączony jestem z masztem zaznaczonym na screenie (tak mi się wydaje, obliczone wg poradnika z przypiętego tematu.) W okolicy jest jeszcze jeden maszt, nawet bliżej ode mnie, ale z nim nigdy nie udało się zestawić połączenia. Możliwe że jeszcze nie jest aktywny, chociaż stoi już ponad rok. Inne nadajniki już są trochę dalej, Żyrardów i okolice.

Do nadajników mam w sumie blisko, jeden i drugi jest widoczny z "okna" do tego z którym się łączę jest mniej niż dwa kilometry, do tego T-Mobilowego bliżej, z 800 metrów.

Używany router to D-Link DWR-966, ale mam jeszcze Huawei B525 który dostałem razem z ofertą, także jeśli ten będzie lepszy mogę na szybko podmienić.

Parametry sygnały na screenach, jeden z testów też (wykonany w niedzielę 18:30) nie nadzwyczajne.
Zwykle jest to około 5 Mb/s down, 15 Mb/s up. Szczytowo udaję się uzyskać około 20 Mb/s downloadu (bardzo wczesne godziny poranne.)

No i moje pytania:
- Co tu można poprawić?
- Jeśli antena to jaka?
- Czy idzie jakoś dowiedzieć się czy masz jest już aktywny?
- Który ruter lepiej zostawić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: matek451 »

To pewnie LTE800 z tego BTS-a Wiskitki, dowieszka na maszcie Play. Nie wart żadnej uwagi na zapchany BTS, takie samo pasmo na spółdzielczej 1 ale to maszt mobilny i trzeba sprawdzić czy działa. Taki sam bieda BTS w Sokulach i Kamionce. Nie masz praktycznie żadnych szans na normalny internet z nich w t-Mobile. Te 10MHz na LTE800 z reguły jest zatkane, trzeba by zrobić testy pod nimi na twoim kierunku. Zrób testy na B525 na zewnątrz wymuszając na nim pasma LTE2600 i LTE1800, moze uda się sprawdzić jak działają na Przemysłowej w Żyrardowie. Po testach zakup anteny zewnętrznej.A jak chcesz szybki internet to korzystaj z Play.
grzegk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-12, 22:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: grzegk »

Router podmieniony na Huawei.
No i z testów wychodzi że na 2600 łączę się z 291997 (Nie wiem gdzie to), wyniki To https://www.speedtest.net/result/8048109358.png
Na 1800 Mhz łączy mnie z 91014 czy masztem na Jodłowskiego/Pileckiego w Żyrardowie. Tyle że ten test mogłem wykonać na antenie która została mi jeszcze jak miałem internet od Plusa. To taka: https://www.cybertech.com.pl/p115,anten ... -mimo.html
Wyniki na 1800 różne: czasem tak: https://www.speedtest.net/result/8048083044.png A czasami nie ma nawet 1 Mb/s down.
Bez anteny na 1800 łączy mnie z znów z innym masztem ale tutaj wyniki trochę wyższe, lepsze od tego co mam teraz na 800 Mhz.
https://www.speedtest.net/result/8048112432.png - To test bez anteny.
Parametry połączenia w załączniku.

Masz na spółdzielczej raczej już nie działa, byłem tam ze dwa tyg temu to została z niego tylko taka podstawa.
Ostatnio zmieniony 2019-02-17, 20:47 przez grzegk, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: matek451 »

Tak jak przypuszczałem, ten mobilny maszt zastąpił ten BTS na maszcie Play przy A2, ogólnie za ciekawie nie jest. Antena ustawiona na Jodłowskiego? sSygnał nie powala, a jak jest z tą anteną po wymuszeniu LTE2600 ? Ogólnie ciekawie nie jest.
grzegk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-12, 22:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: grzegk »

Zrobiłem edit, przejrzyj teraz. Antena ustawiona ogólnie w stronę Żyrardowa pod wcześniejszy net od plusa, nie ruszę jej teraz, jest wysoko, bez drabiny do tego nie podejdę.

Po wymuszeniu 2600 na antenie jest tak, ale internet jest nieużywalny, nic się nie ładuje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: matek451 »

Teraz to LTE2600 z Jaktorowskiej 53, sygnał szczątkowy . Ogólnie to szanse na lepsze prędkości i tak tylko na LTE2600 i LTE1800NW z BTS-ów w Żyrardowie. Warunki są trudne, antena pewnie na PEC przy Jodłowskiego, to pewnie jedyny BTS na drodze do którego nie ma lasu. Efekt trudny do przewidzenia. Pokazałes też screeny na LTE2600 i LTE1800 z Jaktorowa, Warszawska.
grzegk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-12, 22:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: grzegk »

No właśnie widzę, kiepsko to wygląda. Ale liczę że antena może coś poprawić.
Jak miałem net w Plusie w tym samym miejscu to nawet za oknem trudno było o LTE, a po podpięciu była nawet agregacja, a wyniki w bywały nawet i po 150 Mb/s. A maszty też miałem daleko.
No ale to już nie istotne co było. :)
Pytanie jaką antenę wybrać żeby coś podziałać i cokolwiek polepszyć?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: matek451 »

Jesśli skupisz się na LTe2600 i LTe1800 to https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html Jeśli do tego tez LTE800 to szerokopasmowa ,800-2600MHz z Telkobu czyli 2x ATK-504.
grzegk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-11-12, 22:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: grzegk »

Oki, dzięki za rady. Jeszcze ostatnie kwestie w związku z tymi antenami: Na których częstotliwościach lepiej się skupić?
No i jeszcze jedno: Skoro operator ma pozwolenia na pozostałe częstotliwości na tych masztach, to jakie są szanse że z nich skorzysta i odpali je w bliższej czy dalszej perspektywie?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena do T-Mobile, okolice Żyrardowa.

Post autor: key »

grzegk pisze:Na których częstotliwościach lepiej się skupić?
Zrobic pomiary i wybrac te ktore chodza u Ciebie najlepiej. A potem sie modlic, zeby obciazenie sie nie zmienilo.
grzegk pisze:Skoro operator ma pozwolenia na pozostałe częstotliwości na tych masztach, to jakie są szanse że z nich skorzysta i odpali je w bliższej czy dalszej perspektywie?
Pytaj opreatora.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ