Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mckarmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-18, 15:41

Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Post autor: mckarmi »

Witam wszystkich. Użytkuję internet od T-Mobile. Łączę się z BTSem 800MHz oddalonym o około 1km - z miejsca w którym jest teraz router widać go częściowo. W nocy i zanim wszyscy wrócą z pracy download dobija do ~50mb/s. W godzinach szczytu, gdy rośnie obciążenie BTS, DL spada do około 6mb/s. Zastanawiam się, czy jest sens kupować 2xATK-10 przy obecnych parametrach sygnału. Bardziej niż na prędkości, zależy mi na pingu i stabilności. Poniżej zamieszczam screeny ze speedtestu zrobionego przed chwilą i LTEWatch. Dodam jeszcze, że przy zewnętrznych antenach, BTS byłby w linii wzroku bez żadnych przeszkód po drodze. Pozdrawiam.

Edit: Dodam jeszcze, że SINR czasem spada do 14.

Obrazek

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19152
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Post autor: matek451 »

Nie masz żadnych szans na normalny internet w godzinach szczytu z T-mobile z BTS-a NetWorks Chróścice, sygnał jest bardzo dobry a pasmo LTE800 na nim zapchane. Trzeba by sprawdzić jak działa LTE800 z BTs-ów Dobrzeń Wielki, Popielów( Centertel) ale szanse na lepszy DL niewielkie, to BTS-y z only LTE800 z reguły zapchane. Osobiście próbowałbym na 3G z UMTS2100HSPA+DC T-mobile z Popielowa, Dobrzenia lub na LTE1800Networks z Norweskiej 1 w Brzeziu o ile działa jeszcze na mobilnym maszcie Plusa.
mckarmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-18, 15:41

Re: Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Post autor: mckarmi »

Alternatywą jest niestabilna neostrada, w porywach do 7mb/s. Z prędkości jestem zadowolony, tym bardziej, że ja rzadko korzystam w godzinach szczytu. Bardziej zależy mi na pingu, który niezależnie od pory jest podobny. I właśnie to chciałbym antenami poprawić. Pytanie czy jest to możliwe. BTSy, które podałeś są dość daleko i bez anten zewnętrznych nawet się z nimi nie łączę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19152
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Post autor: matek451 »

A kto powiedział ze te prędkości na LTE800 T-mobile się utrzymają ? A co do ping to właściwie teraz częsty problem w T-mobile. Antena do BTS-a Chóścice niepotrzebna.
mckarmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-18, 15:41

Re: Czy jest sens kupować anteny ATK-10

Post autor: mckarmi »

Mam po cichu taką nadzieję, gdyż większość po drugiej stronie BTSa ma pociągnięte światło. Do BTSa z T-Mobile'a idą dwie radiolinie 500mb/s i chyba jeszcze właśnie światłowód. Nic, mam jeszcze tydzień na decyzję, zobaczę jak się to spisuje w codziennym użytkowaniu i zdecyduję. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ