t-mobile słaby zasięg huawei b525

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

Moze być 10m. I tak zyskasz na tym aniżeli bez anteny.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: wzbyszko »

http://telkob.pl/porady.php?k=3&it=51Link do porównania popularnych kabli.
Antena nim wyżej tym lepiej, ale piętro w miarę wysokie i skierowane na BTS może być.
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

Dzięki za pomoc, myślę że zdecyduje się na tego cybertecha. :)
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dt64 »

Kolego!!! Jeśli zależy Ci na LTE 2600 to tak jak pisze matek451 bierz tego Cybertecha bo tylko on ma sens. Zobacz sobie tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=135 kolega Sat1i robił test porównawczy panelu Cybertecha (1800+2600) oraz ATK-504 (tego logarytmu od Telkoba) na kablu LMR240 o długości 5m. Z tabelki sam wywnioskujesz, że na 2600 najlepszy zysk daje Cybertech, przy czym na 1800 przenosi tylko punkt poboru sygnału. Co z tego, że będziesz miał 10m kabla. Zysk będzie mniejszy niż na 5m kabla, ale i tak znacznie większy niż na wewnętrznych antenach routera. ATK-504 na 2600 przy 10m kabla to błąd. Nic z sygnału nie zyskasz a raczej utracisz. Aha i pisząc o kablu mam na myśli LMR240. H155 sobie odpuść - za duże straty sygnału.
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

dt64 pisze:Kolego!!! Jeśli zależy Ci na LTE 2600 to tak jak pisze matek451 bierz tego Cybertecha bo tylko on ma sens. Zobacz sobie tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=135 kolega Sat1i robił test porównawczy panelu Cybertecha (1800+2600) oraz ATK-504 (tego logarytmu od Telkoba) na kablu LMR240 o długości 5m. Z tabelki sam wywnioskujesz, że na 2600 najlepszy zysk daje Cybertech, przy czym na 1800 przenosi tylko punkt poboru sygnału. Co z tego, że będziesz miał 10m kabla. Zysk będzie mniejszy niż na 5m kabla, ale i tak znacznie większy niż na wewnętrznych antenach routera. ATK-504 na 2600 przy 10m kabla to błąd. Nic z sygnału nie zyskasz a raczej utracisz. Aha i pisząc o kablu mam na myśli LMR240. H155 sobie odpuść - za duże straty sygnału.
Telkob tez daje rade ale trochę gorzej...u mnie na pasmie 2600 jakieś 5dB gorzej niż Cybertech :)
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dt64 »

BikeBarian pisze:Telkob tez daje rade ale trochę gorzej...u mnie na pasmie 2600 jakieś 5dB gorzej niż Cybertech :)
A ile masz metrów kabla i jaki masz ten kabel? LMR240? Z testów użytkownika Sat1i wynika, że ATK-504 daje te kilka dB zysku na 2600, jednak panel Cybertech daje tego zysku dużo więcej.
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

Obie anteny były testowany w tym samym miejscu. Obie maja 5m kabla...telkob ma LMR240 a cybertech H155. I zgadza się Cybertech daje mi lepszy sygnał. Na telkobie z tego co pamiętam miałem RSRP -88dB a Cybertech -82dB...to samo z SINR. Telkob max 18 a Cybertech 25 i więcej.
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dt64 »

BikeBarian pisze:Obie anteny były testowany w tym samym miejscu. Obie maja 5m kabla...telkob ma LMR240 a cybertech H155. I zgadza się Cybertech daje mi lepszy sygnał. Na telkobie z tego co pamiętam miałem RSRP -88dB a Cybertech -82dB...to samo z SINR. Telkob max 18 a Cybertech 25 i więcej.
Bardzo dobra wartość SINR na tym Cybertechu. No właśnie, ale przy 5 m kabla a kolega suszin potrzebuje go 10 m, więc przypuszczam, że te kilka dB zysku jakie daje na 2600 ATK-504 z kablem LMR240 po prostu na 10 m zniknie lub nawet zejdzie poniżej tego co daje sam router w miejscu anteny zewnętrznej. Ja na jego miejscu kupiłbym tego Cybertecha z kablem H155 (bo chyba tylko tak go sprzedają), ale o długości 20 cm zakończonego gniazdem N i osobno kupiłbym 10 m kabla LMR240 zakończonego wtykami SMA oraz N. Zysk powinien być wtedy wyższy na tym Cybertechu niż w przypadku 10 m kabla H155.
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

No ja tak mam zrobione ze krotki kabel od panelu Cybertecha a potem mogę łączyć dowolne kable jakie będę chciał..ale i tak jade na H155...przy tej jakości sygnału i długości kabla jest to dla mnie bez znaczenia...a BTS 6km ode mnie :)
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dt64 »

BikeBarian pisze:No ja tak mam zrobione ze krotki kabel od panelu Cybertecha a potem mogę łączyć dowolne kable jakie będę chciał..ale i tak jade na H155...przy tej jakości sygnału i długości kabla jest to dla mnie bez znaczenia...a BTS 6km ode mnie :)
To prawda. Jak masz tylko 5 m kabla to H155 też może być. Zresztą parametry sygnału masz bardzo dobre to po co byś miał zmieniać kabel. :)
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

dt64 pisze:
BikeBarian pisze:Obie anteny były testowany w tym samym miejscu. Obie maja 5m kabla...telkob ma LMR240 a cybertech H155. I zgadza się Cybertech daje mi lepszy sygnał. Na telkobie z tego co pamiętam miałem RSRP -88dB a Cybertech -82dB...to samo z SINR. Telkob max 18 a Cybertech 25 i więcej.
Bardzo dobra wartość SINR na tym Cybertechu. No właśnie, ale przy 5 m kabla a kolega suszin potrzebuje go 10 m, więc przypuszczam, że te kilka dB zysku jakie daje na 2600 ATK-504 z kablem LMR240 po prostu na 10 m zniknie lub nawet zejdzie poniżej tego co daje sam router w miejscu anteny zewnętrznej. Ja na jego miejscu kupiłbym tego Cybertecha z kablem H155 (bo chyba tylko tak go sprzedają), ale o długości 20 cm zakończonego gniazdem N i osobno kupiłbym 10 m kabla LMR240 zakończonego wtykami SMA oraz N. Zysk powinien być wtedy wyższy na tym Cybertechu niż w przypadku 10 m kabla H155.
A nie lepiej jak bym kupił lmr240 10m ? Po co łączyć dwa kable ze sobą o długości 30m jak potrzebuję tylko 10m?
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: wzbyszko »

Link do kabla podobnego do LMR-240 https://www.cybertech.com.pl/p183,kabel ... 0-10m.html
Oczywiście razy dwa. I do anteny https://allegro.pl/oferta/antena-lte-a- ... 7855660970 na allegro bo na stronie jest chyba z przewodem.
Ostatnio zmieniony 2019-02-22, 20:13 przez wzbyszko, łącznie zmieniany 1 raz.
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

suszin pisze:
dt64 pisze:
BikeBarian pisze:Obie anteny były testowany w tym samym miejscu. Obie maja 5m kabla...telkob ma LMR240 a cybertech H155. I zgadza się Cybertech daje mi lepszy sygnał. Na telkobie z tego co pamiętam miałem RSRP -88dB a Cybertech -82dB...to samo z SINR. Telkob max 18 a Cybertech 25 i więcej.
Bardzo dobra wartość SINR na tym Cybertechu. No właśnie, ale przy 5 m kabla a kolega suszin potrzebuje go 10 m, więc przypuszczam, że te kilka dB zysku jakie daje na 2600 ATK-504 z kablem LMR240 po prostu na 10 m zniknie lub nawet zejdzie poniżej tego co daje sam router w miejscu anteny zewnętrznej. Ja na jego miejscu kupiłbym tego Cybertecha z kablem H155 (bo chyba tylko tak go sprzedają), ale o długości 20 cm zakończonego gniazdem N i osobno kupiłbym 10 m kabla LMR240 zakończonego wtykami SMA oraz N. Zysk powinien być wtedy wyższy na tym Cybertechu niż w przypadku 10 m kabla H155.
A nie lepiej jak bym kupił lmr240 10m ? Po co łączyć dwa kable ze sobą o długości 30m jak potrzebuję tylko 10m?
To nie jest 30m...kolega pisze żeby z anteny wychodziły kable dl. 20 cm zakończone wtykami do których możesz podłączyć dowolny inny kabel jaki ci jest aktualnie potrzebny zamiast miec na stale kabel 10m do anteny podłączony.
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

BikeBarian pisze: To nie jest 30m...kolega pisze żeby z anteny wychodziły kable dl. 20 cm zakończone wtykami do których możesz podłączyć dowolny inny kabel jaki ci jest aktualnie potrzebny zamiast miec na stale kabel 10m do anteny podłączony.
Rozumiem, myślałem że producent sprzedaję antenę bez przymocowanych na stałe kabli.
wzbyszko pisze:Link do kabla podobnego do LMR-240 https://www.cybertech.com.pl/p183,kabel ... 0-10m.html
Oczywiście razy dwa. I do anteny https://allegro.pl/oferta/antena-lte-a- ... 7855660970 na allegro bo na stronie jest chyba z przewodem.
Zapytam producenta czy sprzedają antenę bez kabla i wtedy kupię osobno taki jak chce :)
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dt64 »

Jeśli sprzedają tę antenę (Cybertech) bez kabla no to jeszcze lepiej. Kup bez kabla a kabel lepszej jakości sobie sprawisz osobno :) Jeśli jednak przy tej antenie nie ma gniazd i sprzedają ją tylko z wbudowanym przewodem H155 (co jest dla mnie nieporozumieniem przy tej antenie) to powiedz im przy zamówieniu żeby Ci zostawili tylko taki 20 centymetrowy ogonek zakończony gniazdem typu N. Wtedy do niego podłączysz już sobie dowolny, lepszej jakości kabelek :)
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

Możesz podczas składania zamówienia dopisać uwagi ze nie chcesz lutowanych kabli na stale tylko te krótkie 20cm z gniazdem N...mi akurat zrobili SMA i kable z RP-SMA do tego. Gniazd z tylu panelu raczej nie robią bo o to prosiłem ale dali krótkie kable.
Awatar użytkownika
wzbyszko
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2019-01-08, 21:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: wzbyszko »

W tym linku do allegro w opisie anteny pisze o gniazdach w antenie.
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

Pisałem do nich maila i robią z gniazdem w obudowie :)
"Tak nie ma problemu, proszę wybrać dowolny kabel i w uwagach dopisać
informację że ma być tylko z Nka w obudowie, zmodyfikujemy zamówienie.
Cena 145zł + wysyłka."
BikeBarian

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: BikeBarian »

No mi nie zrobili a miałem tak napisane w uwagach.
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

BikeBarian pisze:No mi nie zrobili a miałem tak napisane w uwagach.
No to ciekawe. Zobaczymy jak mi zrobią.
suszin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-19, 16:14

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: suszin »

Możecie polecić jakąś aplikacje która pomoże w ustawieniu anteny na bts?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: t-mobile słaby zasięg huawei b525

Post autor: dzejk »

ODPOWIEDZ