Czy T-mobile ma sens ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Hej od czasu do czasu przeglądałem forum w celu znalezienia odpowiedzi na moje problemy aż do dziś że problem mam nieco spersonalizowany tak więc na początek witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą dostawcy Internetu, mieszkam na wypizdowie i niestety nie zanosi się na rozbudowę infrastruktury sieciowej w mojej okolicy. A obecny dostawca też nie zachwyca nadszedł mnie pomysł na spróbowania mobilnego Internetu od T-Mobile. Biorę to pod uwagę ze względu na brak limitu. Ale mam obawy czy to ma w ogóle prawo normalnie działać w mojej okolicy. Mam w obrębie 2km 2 anteny lte800 i pytanie czy po rozłożeniu anteny na dach powinno to działać tak w miarę zbliżenie do wartości które deklaruje dostawca czyli rzekome 60Mb. Dodam że raczej przeszkód typu drzewa czy budynki nie ma, jedna z anten jestem w stanie widzieć z dachu gołym okiem. Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli to przydatne to podaje cordy miejsca zamieszkania 53.228524,18.057485
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

Z BTS-a LTE800 T-Mobile Bożenkowo możesz sobie dać spokój, tylko to pasmo na nim więc z założenia jest wolno a pasmo zapewne zatkane a BTS za lasami. jakąś nadzieję daje BTS Żołędowo z LTE1800Networks i LTE800 T-mobile i agregacja . Trzeba zrobić test na telefonie Android LTE z kartą T-Mobile i aplikacja Network Cell info. do tego speedtest wieczorem. Test w domu i na zewnątrz. Pokazujesz screeny z zakładki WSKAŹNIK i speedtesty. Oczywiście nie licz na DL 60Mb/s. Takie cuda to nie w T-Mobile. Chcesz szybkie LTE to korzystasz z Play i BTS-a przy Słonecznej z 4 pasmami LTE, wypas na maksa czyli 3 CC ( wkrótce 4 CC ) CA , MIMO4x4 i QAM256. Pozostali operatorzy u ciebie to skansen w porównaniu do Play.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Dzięki za odpowiedź, czyli tak jak myślałem że jest beznadzieja. Trochę się pogubiłem bo wg btsesrch pokazuje że byś przy słonecznej to właśnie tmobile/play. Play nie wchodzi w grę przy moim korzystaniu z neta bo transfer bym zjadł w tydzień. O co 60mb nawet nie marzę ale połowa z tego byłaby zadowalająca ^^
BikeBarian

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: BikeBarian »

A ile transferu potrzebujesz ?? i ile jesteś w stanie zapłacić miesięcznie za internet..oraz czy twoim priorytetem jest ilość danych/jako tako działającą siec czy wyższa cena/dobrej jakości internet ??

Jeśli się upierasz przy T-Mobile to pojedz do Nekli i zobacz czy T-Mobile postawił tam już swój maszt bo wg. pozwoleń UKE maja tam cos robić i maja pozwolenia na pelen zakres LTE. To samo w Jastrzebiu i Osielsku. Pozwolenia na Radiolinie już maja.

Podobnie z Orange w Żołędowie ale tam bieda radiolinie 2x183 Mbit są wiec to nie będzie dobrze działać.

Play tak jak matek pisał to już inny poziom. Jesteś w zasięgu 5G ready i masz 4 maszty na kierunku południowym z kompletem pasm LTE...
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Nie biorę nic innego pod uwagę jak tmobile. Nie chce być ograniczony transferem, bywa z tym różnie ale kilka gier do pobrania na ps4 i już transfer zjedzony do tego netflix i pewnie 300gb to mało. Pytam o T-mobile ze względu na nieograniczony transfer jeśli nie ma sensu bo nie uzyskam więcej niż 10mb to zostaje przy radiowce. Wrócę do domu ogarnę starter i sprawdzę, co do nekli antena stoi jakiś czas ale nie wiem czy już działa.

Edit: i ogólnie do tego masztu jest najbliżej i niby pasmo LTE800 T-Mobile (26002) ID: 31210 (N!) Żołędowo - gm. Osielsko, maszt Orange (dane z btsearch)
BikeBarian

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: BikeBarian »

Play ma jeszcze ofertę 1Tb za 200 zl/msc jeśli koszta cie nie przerażają.
Ornage ma 999Gb dla firm za okolo 70zl/msc.

Matek451 na pewno cos na kartę z Play by polecił z odpowiednim transferem. 200/300Gb z Play można zwiększyć o 100Gb za 20zl jako cykliczna usługę a także dodać kolejne 100Gb za 20zl. Jest tez opcja wykupu usługi która nie będzie liczyć danych pobieranych z Netflix-a...i tutaj twoje argumenty tracą na sile :P. W sumie za 110 zl miałbyś 500Gb a to by ci pewnie starczyło. Nie rozumiem tego przywiązania do T-Mobile i ich braku limitu..to tak jakby miec darmowy <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> z tirówką przez cały miesiąc...niby darmowy i przez cały miesiąc ale...kongruencja daje 10x lepsza jakość 2x rzadziej w tej samej cenie :D
Wideo Non Stop
SZCZEGÓŁY OFERTY

Oglądaj wideo nie korzystając z pakietu danych. Dzięki usłudze Wideo Non Stop możesz oglądać treści wideo w najlepszej jakości bez zużywania pakietu danych internetowych. Serwisy objęte usługą to: Netflix, HBO GO i Showmax. Za usługę pobierana jest opłata w wysokości 20 zł/mies. Możesz ją włączać i wyłączać kiedy chcesz. Usługa jest aktywna wyłącznie na terenie Polski.

20ziko
Dodatkowe 100 GB z pełną prędkością
SZCZEGÓŁY OFERTY

Pakiet jest jednorazowy i ważny do końca Twojego cyklu rozliczeniowego, który możesz sprawdzić w zakładce Twoja taryfa. Opłata za pakiet to 25 zł, niezależnie od tego, w którym dniu cyklu rozliczeniowego włączysz pakiet.

25ziko
Cykliczne zwiększenie prędkości - 100 GB
SZCZEGÓŁY OFERTY

Pakiet przywraca pełną prędkość internetu na kolejne 100 GB. Aktywuje się automatycznie w każdym cyklu rozliczeniowym tylko w przypadku przekroczenia pakietu podstawowego. Tylko wtedy naliczana jest opłata 20 zł. Po wykorzystaniu pakietu możesz korzystać z internetu, ale z prędkością do 1 Mb/s.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Niby tak tylko 100 zł to już prawie dwukrotnie więcej niż taki T-mobile :D najpierw sprawdzę to, jak nie da rady definitywnie to będę myślał. Zawsze mam opcje pozostania przy radiowce ;)
BikeBarian

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: BikeBarian »

Dlatego pytałem jak z funduszami. Niektórym to nie robi a inni walczą o każdą złotówkę nawet kosztem oferty gorszej jakościowo.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Dlatego temat jest jaki jest, dotyczy T-mobile bo tylko on daje szansę na poprawę jakości przy pozostawieniu obecnych kosztów. Szukam litego środka ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

Magia bez limitu w T-mobile jest silniejsza od zdrowego rozsadku. Są miejsca gdzie T-mobile pól roku temu chodziło 30-40Mb/s a teraz jak jest 10 razy mniej to użytkownicy są wniebowzięci. To skutek no limit i takiego podejścia jak u kolegi. Internet za pól litra bez limitu z SL do 20Mb/s musiał się tak skończyć. Sieć klęczy i raczej szybko nie wstanie jak T-mobile nie dołoży na BTS-ach wiejskich innych pasm LTE. W perspektywie może tak być też u kolegi a umowa na 2 lata, czyli płacz i płać albo dadzą zniżkę nawet do 1 zł/m-c jak u jednego kolegi. Są lokalizacje gdzie już uczciwie odmawiają sprzedaży domowego bez limitu. Bez testów trudno powiedzieć co oferuje na dziś LTE od T-mobile w tej lokalizacji i oczywiście brak gwarancji że sieć się nie zdegraduje.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Panowie trochę odbiegliście od tematu. Nie zadałem pytania jaki internet mobilny wybrać w mojej lokalizacji tylko czy t-mobile da radę :D to 2 różne rzeczy jak widać, ja zmianę rozważyłem jedynie na t-mobile bo przy moim korzystaniu z neta to jedyna sensowna opcja. Fajnie że wytłumaczyliście że nie do końca to tak działa jak deklaruje operator, ale skoro to syf to trudno zostanę przy tym co mam teraz :) zrobiłem zrzuty z tej aplikacji i samo przez siebie mówi że nie mam zasiegu lte od t-mobile :D Tu z domu https://i.imgur.com/00aL1S2.jpg https://i.imgur.com/BJvaqEi.jpg A tu na zewnątrz https://i.imgur.com/zWoigjm.jpg
jak widać i tak słabo i tak, więc odpada :D
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: jevgienij »

Nowis pisze:Panowie trochę odbiegliście od tematu. Nie zadałem pytania jaki internet mobilny wybrać w mojej lokalizacji tylko czy t-mobile da radę :D
Może i da radę. Dobierzesz router, anteny, będzie super. Dziś i za 3 miesiące. Aż w końcu dojdzie tylu nowych użytkowników, że nawet najlepszy sprzęt już nie pomoże. Brałem przez chwilę pod uwagę ten szalony pomysł, ale szybko otrzeźwiałem: nigdy internetu mobilnego na abonament.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

Jeśli telefon z obsługą LTE to karta T-mobile nie ma wjazdu na LTE. Na zewnatrz i w domu na 3G to UMTS2100HSPA+DC T-Mobile z BTS-a Żołędowo, n na zewnątrz dobre RSSI więc zasięg na LTE1800 powinien być nie wspominając o LTE800. W T-mobile tak bywa.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

No i stało się. Ogólnie decyzja stała się dziełem przypadku, telefon z kartą tmobile zostawiłem na parapecie po 2 dniach podnoszę a tam zasięg LTE, zapaliła się lampka i zrobiłem test 25 Mb, mówie nie jest źle może jednak się da. Pojechałem podpisać umowę w razie co 14 dni na zwrot, po montażu cały czas 25mB, no to allegro > atk504. W międzyczasie hmanager i zabawa z różnymi ustawieniami, po weekendzie antena na dach hmanager w dłoń, sztywne b20 . Stabilne 25ms + 45/20 transfer, na razie jestem zadowolony bo to 5 krotny skok wydajności ściągam zasięg z btsu którego nie ma jeszcze na mapie. I w ogółe wielu btsów z których ściąga u mnie sygnał nie ma jeszcze w ewidencji btsearch. Dzięki za wszelką pomoc :super:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

takich jak ty w ciągu 1,5 roku na forach było wielu. Oferta t-mobile bez limitu DL 60Mb/s, euforia a po czasie prośby o pomoc. Tylko w dłuzszej perspektywie czasu można ocenić operatora. Który to BTS NetWorks, jakie pasma na nim, z których korzystasz? Na btsearch.pl są wszystkie pozwolenia UKE, sa dodawane co m-c po komunikacie UKE. oczywiście nie zawsze są potwierdzone przez uzytkowników.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Nie wiem którty bo po CID nie można go znaleźć w bazie a pozwoleń uke po cid nie znajdziesz.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: dzejk »

Kto tak twierdzi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

Akurat w przypadku N! znalezienie BTS-a po CID a potem eNB to bułka z masłem, 15 sekund roboty. Codziennie sprawdzam kilkanaście.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

37266701/145573
37166595/145182
37166850/145183
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: matek451 »

Po kolei Nekla, Żółędowo-Polna17 ale to nie LTE1800 i Bożenkowo ale tez nie na LTE800. jakie pasmo mozna sprawdzić wymuszając pasmo LTE1800, LTE2100 , LTE2600 i porównać CID-y.
Nowis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2019-03-03, 23:00

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: Nowis »

Na 701 nie działa LTE1800 a reszta no cóż nie mogłem tego znaleźć :D
BikeBarian

Re: Czy T-mobile ma sens ?

Post autor: BikeBarian »

Kolega Nowis pewnie szuka BTS-ow na mapie z programu Network Cell Info ;)
ODPOWIEDZ