HUAWEI E5577Cs-321 LTE - jaka antena w podróży

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snafumanila
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-04-08, 18:22

HUAWEI E5577Cs-321 LTE - jaka antena w podróży

Post autor: snafumanila »

Dzień dobry.
Mój problem jest troszke inny, aniżeli 99% tu poruszanych.
Od czasu do czasu podróżuje po Azji. Jest czasem probelem z zasięgiem. HUAWEI E5577Cs-321 LTE (dokładnie to huawei e5577 airbox 2 plus bez simlock) ma być na to lekarstwem.
Operatorzy i kart lokalne, więc to się może zmieniać zaleznie od kraju i regionu.

Jaką antenę powinienem kupić, aby nie okreslając kierunku, odległości BTSów (nie znam się na tym, nie chciałbym zaprzatac sobie głowy w podrózy tym - chyba, że łatwo to ogarnąć) wzmocnić sygnał - o ile da to spory wzrost w stosunku do tej wbudowanej w modem. Oczywiście jej mobilność tez ma znaczenie :)

Z góry dziękuję za pomoc. Gybym nie podał jakichś waznych informacji istotnych dla udzielenia mi pomocy, postaram sie odpowiedzieć sprawnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: HUAWEI E5577Cs-321 LTE - jaka antena w podróży

Post autor: matek451 »

Zamiast wylewania niczym nieuzasadnionych pomyj na forum i jego użytkowników proponuję zweryfikować swoją postawę. Zapominasz kolego ze na forum nikt nic nie musi, odpowiedzi są dobrowolne i non profit. Masz roszczeniowa postawę i nie szanujesz ludzi takich jak ja, pomagającym innym za free. Na kilku forach poświęcam na to sporo czasu i dzielę się wiedzą a jej zdobycie nie jest proste. Podałeś ogólnikowo jakieś dane i zadałeś pytania na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Po pierwsze to nic na temat pasm w których ma pracować, po drugie podróż to szerokie pojęcie, pieszo, rowerem, samochodem a może pociagiem , statkiem. Po trzecie złącza anten w E5577 są delikatne , do czego mocowana antena. Skuteczna dookólna ma też swoje wymiary np. https://www.dipol.com.pl/antena_trans-d ... 741006.htm , mobilne to baty o bardzo małej skuteczności,porównywalny z tym jak działa MiFi wystawiony na zewnątrz na antenach wewnętrznych, np. https://www.dipol.com.pl/antena_mobilna ... _A6916.htm
ODPOWIEDZ