Polepszenie sygnału i prędkości

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
johnekj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-19, 21:17

Polepszenie sygnału i prędkości

Post autor: johnekj »

Witam szanownych Forumowiczów!

Moja lokalizacja: https://goo.gl/maps/sNAUsg2Qqhg7KK9k8
Mam:
- router B525s
- antenę - domyślam się, że raczej słaba, ale polepsza mi UP
Za pomocą Hmanager wymuszam w Play LTE 2600 i pomimo jednej kreski na routerze (RSRP 112) uzyskuję stabilne 15 Mbit/s DL, 3-5 UL.

Chciałbym polepszyć parametry, więc:
- ustaliłem położenie BTS: tutaj - dziękuję :) Czyli BTS w odległości ok. 2,5 km. Jak pisałem - w pobliżu stacji na telefonie wyciągałem 140/40 Mbit/s.

Zamierzam kupić: antenę Cybertech Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz
Kabel: RF240 - 5m

Czy mój plan jest dobry? Czy taki zestaw poprawi sygnał i prędkość?

Pytanie 2: Na telefonie Orange w domu mam ok. 4 kreski LTE, ale jednak prędkości to maks 30 Mbit/s. Domyślam się, że wąskim gardłem może być obciążenie sieci niż jakość sygnału? Gdyby udało mi się ustawić Orange na dobre prędkości, to byłoby fajnie ze względu na Internet LTE dla Firm Biurowy i 999 GB limitu transferu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Polepszenie sygnału i prędkości

Post autor: wojteks »

Nie masz anteny, masz elektrośmiecia.
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Polepszenie sygnału i prędkości

Post autor: tomekwwa »

Jak napisał wojteks, obecnie nie masz anteny. Powinieneś kupić antenę, którą wskazałeś i korzystać również z agregacji, a nie tylko 2600.

Pytanie nr 2 należy zadać wróżce lub uruchomić Network Cell Info na telefonie i pokazać ekran Wskaźnik. Lub wsadzić kartę do B525 i wymusić kolejno pasma i pokazać wyniki. Zresztą z Playem powinieneś zrobić to samo, choć werdykt raczej jest wiadomy, skoro odbierasz 2600.
johnekj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-19, 21:17

Re: Polepszenie sygnału i prędkości

Post autor: johnekj »

Wiem, dlatego chcę kupić coś prawdziwego :)
Ale nawet ten śmieć polepsza mi upload. Na DL nie wpływa, ale UP polepsza :)

Zgadza się - z Play wymuszanie robiłem i dlatego jadę na 2600. Orange też potestuję, ale akurat wykorzystałem limit transmisji, więc muszę poczekać do 29go :(
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Polepszenie sygnału i prędkości

Post autor: tomekwwa »

Jestem gotów założyć się, że tak ustawię B525 po pomiarach na wewnętrznych antenach, że będzie działał lepiej od tych patyków z plastiku. Jak kupisz antenę to koniecznie weź nóż i rozkrój to cudo. Tylko się nie zdziw...
ODPOWIEDZ