Żywotność promiennika LTE

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Re: Żywotność promiennika LTE

Post autor: siwypfk »

Kontaktowałem sie z Play nie maja oferty bez limitow :/ a najwiekszy dostepny limit jest niższy od mojego średniego zużycia, co do anteny oni oferują w zestawie internet poza domem w ktorym jest antena zewnetrza podaja tylko takie dane:

LTE cat.6 – szybkość pobierania danych do 300 MBps, wysyłanie do 50 MBps
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac Dual Band 2,4 GHz / 5GHz
Szybkość pobierania danych [MB] 300
Szybkość wysyłania danych [MB] 50
Router [IDU] ZTE WF830 należy umieścić w budynku, z kolei modem w prosty sposób montuje się na zewnątrz. Obudowę ODU wykonano z wytrzymałych materiałów, więc nie musisz się martwić, gdy jest narażona na niekorzystne czynniki atmosferyczne


Zastanawiam sie nad ewentualnym wypróbowaniem, jest opcja bez urządzeń i 14 dni na testy.

A ponizej odp od T-Mobile z dzis ktory informuje o nowym pasmie od początku lipca.

W Pana lokalizacji trzeba także odnotować, iż może dochodzić do przeciążenia sieci co skutkuje ograniczoną przepustowością łącza internetowego. Oczywiście zjawisko to jest mocno nieregularne. Natomiast patrząc na plany rozwojowe w Pana lokalizacji jest mi miło poinformować, iż na początku lipca obecnego roku nastąpi doinwestowanie infrastruktury o nowe technologie (rozbudowa pasm LTE 2100) na obydwu omawianych nadajnikach. Co tak na prawdę rozwiąże problem z spadkami wartości przesyłu danych. Aktualna przewidywana data uruchomienia pasm LTE 2100 to 05-07-2019.


Czy przeciazenie sieci wplywa na odczyty parametrow z LTE Watch? na logike wydaje sie ze nie, a jedynie predkosci powinny isc w doł.

Moze pasmo 2100 powinno pomoc w takiej syt.?

Dzieki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Żywotność promiennika LTE

Post autor: matek451 »

Typowa gadka -szmatka z T-Mobile, to ze BTS będzie na 2100MHz podany refarmingowi to nie muszą podawać bo ja o tym informowałem wcześniej. zobaczymy czy dotrzymają terminu. Zasięg na 2100MHz i lTE2100 podobny jak na LTE1800, szerokośc pasma na LTE2100 tez 10MHz więc okresowo odciąży BTS ale ten z LTE1800, na tym paśmie będzie po modernizacji 10MHz zamiast tych wspólnych 15MHz na LTE1800NW. Na LTE800 nadal będzie kicha. ogólnie to na wiele bym nie liczył i DL do 20Mb/s to wszystko, jak będzie połowa tego to tez dobrze. to norma dla T-Mobile w takich lokalizacjach, ciesz się ze to nie BTS z gołym LTE800. Oferta jest za grosze bez limitu danych więc działa jak działa, operator przeliczył się z możliwościami własnej sieci LTE.
A co do Play i sprzętu od nich to tutaj wszystko sami wiemy, podobnie jak o ofercie i technologii 4 CC CA na tym BTS-ie. To zupełnie inna bajka.
siwypfk
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-05-10, 21:33

Re: Żywotność promiennika LTE

Post autor: siwypfk »

Ok rozumie dzieki, a czy inwestycja w inny router ma sens tzn chodzi mi o to by miał bardziej rozbudowany soft który pokazuje z jakim BTSem się łącze Huawei B315S nie daje mi tej opcji w wersji fabrycznej FW i to duzy problem jak dla mnie, czy sa routery ktore to pokazuja i daja mozliwosc wyboru BTSu? a moze agregacja 1800 + 2100 ktore niby nadchodzi do T-Mobile?

Poprostu mam wrazenie ze przy gorszym sygnale router przełacza mnie na dalszy BTS a czasami na ten domyslny z 11 Listopada 65 i wtedy parametry sie poprawiaja znacznie, chciałbym to sprawdzic i wyeliminowac.

Dodatkowo czy zostane w T-Mobile czy przejde do Play warto by miec router ktory daje taka mozliwosc na przyszłosc nawet.
ODPOWIEDZ