Antena lub router do modemu E3372s - 153

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Antena lub router do modemu E3372s - 153

Post autor: Areecki »

Dzień dobry,
od dłuższego czasu posiadam mobilny modem E3372s - 153 Play, jednak pracujący w sieci Orange. Mam ogromny problem ze znalezieniem zasięgu, do tej pory modem podłączony był do routera z Cyfrowego Polsatu. Nie dało się niestety wymusić pracy wyłącznie na LTE w związku z czym modem często gubił sygnał lub prędkość nie osiągała więcej niż 1 Mb/s. Planuję kupić jakieś elementy, które pomogłyby na lepszą pracę przy użyciu tego modemu. Zastanawiam się nad zakupem innego routera (jednak nie wiem czy to cokolwiek pomoże przy słabym sygnale) lub anteny współpracującej z takim typem modemu, jednak kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co faktycznie pomoże i pozwoli na osiągnięcie przynajmniej 10 Mb/s (co czasem udawało się uzyskać, stojąc z laptopem i modemem wpiętym bezpośrednio na balkonie). Mój budżet to max 200 zł.
Z góry dziękuję za pomoc,
Arek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena lub router do modemu E3372s - 153

Post autor: wojteks »

Najpierw testy smartfonem z androidem (opisane jak zrobić w co drugim poście na forum). Potem na 99.99% będziesz potrzebował anteny zewnętrzne (jakie to po testach może da się coś podpowiedzieć).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena lub router do modemu E3372s - 153

Post autor: matek451 »

Masz HiLinka więc powinien działać z LTEWatchH i na nim sprawdzisz parametry sygnału czy CID BTS-a. Ale w Orange na LTE800 z BTS-a Networks Sulisławice to za wiele nie uzyskasz. Nawet te 10Mb/s moze być tylko marzeniem.
ODPOWIEDZ