Kamera 4G , jaka antena?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moncislaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-12, 16:28

Kamera 4G , jaka antena?

Post autor: Moncislaw »

Witam. Potrzebuje podłaczyc w gorach kamerę 4G z panelem solarnym. Wszystko było by ok ale sygnał 4G jest bardzo słaby. Kamera ma wniazdo SMA z bolcem wiec potrzebuję antenę kierunkowa gdzie na kablu będzie SMA z dziurką i nakrętką. Proszę o poradę jaką antenę dobrać i moze lepiej kupić zagniatarkę , kabel i wtyk. Jednak jaki kabel? czy ważne są sekwencje cięcia kabla? co jaką odległość? Piszę ,że warto kupić bo mam nadzieję ,że takich rozwązan bedzie więcej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera 4G , jaka antena?

Post autor: matek451 »

Kamera ma gniazdo RP+SMA do anten WiFi a nie LTE?. Jaka to kamera?
Moncislaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-12, 16:28

Re: Kamera 4G , jaka antena?

Post autor: Moncislaw »

Tak. Mam kilka kamer i wszystkie maja takie rozwiązanie. Wiesz ja mogę zmienić cały wtyk jesli bedzie trzeba. Muszę to jakoś rozwiązać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Kamera 4G , jaka antena?

Post autor: krystianb »

Co to za kamerka dokładnie, w ogóle obsługuje B20? Choćby w cybertechu bez problemu zamówisz antenę z kablem RP-SMA.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kamera 4G , jaka antena?

Post autor: matek451 »

Jaka lokalizacja, operator? Kamera ma tylko jedno złacze anteny zew. więc antena pojedyńcza, pewnie na wybrane pasmo ale jej dobór po testach sygnału i BTS-a.Pokaż zdjęcie tej antenki i jej złacza. A potrzebujesz takie cudo jak chcesz przejść z RP-SMA na gniazdo SMA
https://allegro.pl/oferta/adapter-laczn ... 7480587455
ODPOWIEDZ