Antena LTE do auta

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kolekszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-07-26, 09:35

Antena LTE do auta

Post autor: kolekszy »

Witam jako że dość sporo km pokonuję z rodziną, mam w aucie zamontowany modem huawei e8372 z którego udostępniam dziecią wifi. Zdażają się obszary gdzie zasięg jest znikomy albo nie ma go wcale. Możecie polecić zgrabną antenę która poprawi jakość sygnału?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena LTE do auta

Post autor: key »

Sprawdz czy w twoim samochodzie sa montowane anteny LTE - jesli tak, to kup oryginalne.

Jesli nie ma tej opcji, to zastanow sie nad antena LTE dookolna montowana na dachu, n.p. cos w stylu click.
Nie pomagam na PW.
kolekszy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-07-26, 09:35

Re: Antena LTE do auta

Post autor: kolekszy »

a6 c7 niestety nie ma takich anten, a taka puszka to nie najlepsze rozwiązanie(wizualnie). Bardziej myślałem o antenie mocowanej do szyby, ale już się dokształciłem w temacie, że anteny za 50-60 zł ze znanego portalu to badziewie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena LTE do auta

Post autor: key »

kolekszy pisze:a6 c7 niestety nie ma takich anten
Nie byl bym taki pewny, sprawdz 4M0.039.507
kolekszy pisze:a taka puszka to nie najlepsze rozwiązanie(wizualnie).
SA tez formy wygladajace jak pletwa, IIRC takie cos tez moze byc montowane w twoim aucie.
kolekszy pisze:Bardziej myślałem o antenie mocowanej do szyby, ale już się dokształciłem w temacie, że anteny za 50-60 zł ze znanego portalu to badziewie.
Ogolnie wszystko co jest kierunkowe to w twoim przypadku badziewie, a wszystko co jest dookolne ma slabe wzmocnienie. Jedynie zyskujesz na przeniesieniu punktu odbioru poza metalowa karoserie.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ