Antena do LTE-A - wykonanie.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kokosan-lol
Stały użytkownik forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-12-28, 16:48

Antena do LTE-A - wykonanie.

Post autor: kokosan-lol »

Witam, interesuję mnie wykonanie anteny do agregacji pasm, i o ile wiem jak ją wykonać to nie wiem na jakie częstotliwości. Czy download'owe czy upload'owe? Czy jedną mam wykonać na B20 a drugą na B3 czy obie na B20 i B3? Mój router to ZTE Mf286 i on ma jedno wyjście na B20 i B3 ale znalazłem takie coś http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=825 i nie wiem czy to prawda (post z obrazem. Wiem ,że antena z cybertecha do LTE-A kosztuje 150 zł ale mimo to chcę spróbować wykonać coś sam, tak dla satysfakcji. :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena do LTE-A - wykonanie.

Post autor: wojteks »

Samemu do LTE-A czyli szerokopasmową 800-2600MHz to tak prosto nie będzie, znaczy się możesz byle co zrobić, patyczka na zewnątrz wystawić i coś tam po prawi, prędzej coś na 1800-2600MHz można próbować stworzyć na laminacie albo użyć na próbę anteny WiFi z 2.4GHz, pewnie też coś poprawi bo będzie na zewnątrz.

Takie zabawy mogą jednak skończyć się uszkodzeniem toru nadawczego routera a na jakiś super zysk też nie licz.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ