B315s antena V/H do którego gniazda?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

Cześć;

Załóżmy, że patrze na router od tyłu, czyli widzę gniazda anten - do którego powinno sie podpiąć antenę
poziomą, a do którego pionową (Vertical, Horizontal) ?

Dzięki i pozdrawiam.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: Hermogenes »

Sugerujesz że elektrony wiedzą która to jest lewa strona i dlaczego ona jest inna od tej drugiej? Pozdrawiam Hermogenes
Najlepszego w Nowym Roku .
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: radius »

Uruchom LTEWatch (Windows), HManager (Android) i eksperymentuj na podstawie parametrów siły i jakości sygnału.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

Antena jest w dość marnie dostępnym miejscu i potrzebowałem tego by pominąc właśnie eksperymenty z ltewatch_h ...

Znalazłem w manualu takie coś:

"
Product description

This is a discreet high quality omni-directional MIMO antenna,designed for sending and receiving 2G,3G and 4G signals . Typical applications include strengthening communication and increasing the data transfer speed in the 3G and 4G band.

The package contains 1 wide band MIMO Antenna with 2 x 30ft cable which has SMA Male connector for Huawei B310 B315 B310s B315s LTE CPE and mounting hardware

700MHz-2700MHz MIMO Antenna

* Frequency Range (MHz): 698-960/1710-2700 MHz
* Input Impedance (Ω) 50
* Gain(dBi) dB 4/7
* VSWR: <= 2/2.5
* Polarization Antenna 1:Vertical Antenna 2:Horizontal
* Radiation Pattern (℃): 360/120
* Isolation between ports (dB) ≥20
* Max, power (W) 100
* Cable (m) LMR-200
* Cable Length: 14inch
* Connector Type FME-male
* Lightning Protection DC ground
* Dimension (mm) 220x200x70
* Weight (kg) 0.6
* Rated Wind Velocity (km/h) 150
* Plastic material Protected ABS
* Mounting way: Wall mount / mast mount / desk mount
* Working Temperature(℃): -40 to +60/40 to +60
* Extension Cable: 2 x 30 ft LMR200
* Extension Cable connector: FME Female to SMA Male
"

Piąta gwiazdka od góry...
Później zrzut z routera - menu wyboru anten...

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

A co to ma za znaczenie?Przełóż po kolei i sam sprawdź czy internet działa szybciej. Masz jakieś problemy z operatorem i prędkościami?
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

matek451 pisze:A co to ma za znaczenie?Przełóż po kolei i sam sprawdź czy internet działa szybciej. Masz jakieś problemy z operatorem i prędkościami?
Na szybko napiszę tak: Kiedys na bez-kabli lub innym czytałem o prawidłowym podłączaniu anteny pod opowiednie gniazda, po przełożeniu wtyków UPLOAD lub DNL się zwiększa jeśli połączenie nie jest w miare symetryczne i zależy na czym nam zależy (masło maślane ;-) ) czy UL czy DL można to uzyskać przekładając anteny i faktycznie czasami to działa czasami nie - może tylko zbieg okoliczności, ale ustawiając antenę na maszt wolę sprawdzić wszystkie opcje za wczasu by poźniej nie szukać dziury w całym i zima nie biegać po dachu ze śniegiem, bo np, przewodu nie opisałem który do której anteny ;-) ;
Tak że mając np. DL 30 UL 80, można uzyskać (strzelam) +- 50/50 czy 40/40, 60/60 przekładajac własnie anteny, lub delikatnie zmieniając ich kąt wzg. anteny na maszcie (który musimy znac, tak czy siak);
Tak wiem, że teoretycznie nie powinno mieć to wpływu, zamiana gniazd (poniewaz jakiś tam atmel/atmega 25MHz czy inny ;-) ) powinien sobie bez problemu poradzić z przełączeniem polaryzacji pomiedzy poszczególnymi gniazdami; jeśli jednak producent w manualu sam zaznacza ze 1=V 2=H to czemu tego nie stosować? Moze projektanci sprzętu tak go zrobili, że jednak ma to znaczenie ?!

Co do parametrów, tak, zależnie od gniazda zmieniają się wszystkie wartości jakości sygnału czyli? Wynik równa sie — ma to jednak znaczenie;

Odpowiadając na ostatnia część Twojego pytania, tak, mam problemy z prędkością, ponieważ jest zmienna i nie mogę QoS ustawić na sztywno, rozwiązałem to poprzez dzielenie pasma na komputery po równo niezależnie od prędkości jaką obecnie ma router. Problemy wynikają raczej z przeciążonych BTS'ów w okolicy na 800/1800 na których jadę, więc pozostaje mi czekać na dołożenie anten 2600 i kolejne maszty by odciążyć moje Hertz'e* ☺

*(nazwisko, nie jednostka...)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

Twoim problemem od poczatku jest niewłaściwy wybór operatora i przekładanie anten nic tu nie zmieni. Nie rozumiem na co ty liczysz, ta nędza NW w oparciu o 800/900MHz na okolicznych BTS-ach szybko się nie zmieni a jedyny BTS ze wspólnymi 15MHz na LTE1800NW to nieporozumienie. W tej lokalizacji to od dawna korzysta się tylko z jednego operatora.
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

matek451 pisze:Twoim problemem od poczatku jest niewłaściwy wybór operatora i przekładanie anten nic tu nie zmieni. Nie rozumiem na co ty liczysz, ta nędza NW w oparciu o 800/900MHz na okolicznych BTS-ach szybko się nie zmieni a jedyny BTS ze wspólnymi 15MHz na LTE1800NW to nieporozumienie. W tej lokalizacji to od dawna korzysta się tylko z jednego operatora.
Zdaje sobie z tego sprawę....
Ale tu nie ma w czym wybierac tylko Orange, T-M i Plus maja swoje maszty.
Plus dla firm to kpina;
Orange mimo, ze daje 1000GB/m-ca to i tak zaklada lejki
T-M ogranicza do 20 Mb/s ale, z kolei multi polaczenia zatykaja link...

Szczerze, to w PL nie ma nawet prawdziwego 3G ;-)
Pieprzenie o LTE, LTE Advanced, LLD - to kit na uszy mas.

Operatorzy sprzedaja i poszli w cos czego nie potrafia obsluzyc i z tad problemy....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

Wypisujesz bzdury ze aż żal to czytać. Ogólnie w Polsce operatorzy mobilni zbudowali zaawansowane sieci na kilku pasmach LTE i świadczą jedne z najlepszych usług mobilnych w Europie sa duze limity a ceny za nie są wręcz śmieszne. kolejna sprawa to całkowity brak z twojej strony wiedzy na temat tego jak wyglądaja sieci operatorskie w twoim rejonie. Kto tam używa NetWorks czy Plusa czyli operatorów z kiepską infrastrukturą? Napisałem jest jeden operator który bije resztę na głowę to oczywiście Play, na BTS-ach Lubaczów i Oleszyce działa agregacja 4 pasm LTE, dosył na światłowodach, do tego kilka bts-ów z 3 pasmami LTE2100, LTE1800 i LTE800 w okolicy. Męczysz się ze swojej winy z niewłaściwym operatorem, który wspólnie z T-Mobile zbudował w okolicy pseudo LTE na LTE800 zamiast od dawna korzystać z Play. BTS-y 5G Redy takie jak Lubaczów czy Oleszyce potrafią zapewnić uzytkownikom satysfakcjonujace prędkości, sam korzystam z takiego i w agregacji B7+B3+B1 osiagam prędkości 200-300Mb/s niezaleznie od pory dnia.
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

matek451 pisze: <ciach> sam korzystam z takiego i w agregacji B7+B3+B1 osiagam prędkości 200-300Mb/s niezaleznie od pory dnia.
Jaki limity na m-ca w Play?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

Ostatnie 3 m-ce 100GB za 3 z na m-c, ilość uruchomionych kart pre-paid w zależności od potrzeb, bywało ze nawet 10 miesięcznie , czyli 1TB za 30 zł/m-c , teraz kolejne odsłona promocji do 5.01.2021 a do tego oczywiście do pobierania duzych plików w godz 0-9 karta z NbL, czyli TBajty danych za 8 zł/m-c.
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: doqtor »

Jak to w praktyce działa? Rejestrujesz tyle kart prepaid miesięcznie na siebie? Bo zastanawiałbym się czy nie może to zrodzić problemów typu ban od operatora.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: onken »

Każdy operator ma limit , nie wiem jak Play ale T-Mobile ma np limit 20 na osobę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

Te promocje Play mają właśnie na celu jak największą ilość rejestracji kart pre-paid, potem wykażą się w statystykach. W PLAY rejestrujesz ile chcesz.
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

Chyba jest tak:

Play prywatnie/firma = 200GB/m-ca później lejek na 150% naklładany
Plus prywatnie/firma = 100GB/m-ca lejek po wykorzystaniu;
Orange prywatnie = 100GB/m-ca, firma 999GB/m-ca - ale lejek nakładany nawet jeśli nie wykorzystałeś jeszcze pakietu; nie raz dzwoniłem do BOK w tej sprawie by mi wyłączyli na koncie firmowym, ponieważ mam jeszcze 900GB, a to że 30 czy 40BG poszło w ciągu doby co mnie to interesuje umowa na ponad 1TB, a lejki i tak dobowo. Nigdy nie wykożystałem w firmie więcej jak 30-40% pakietu z umowy czyli max do 300-380GB/m-ca. Łamali tym samym regulamin więc zrezygnowałem. Nawet o sprawie sądowiej myślałem, ale ....

T-Mobila 100BG lub 150GB dla prywatnego; 0 limitu dla firm - jedyne ograniczenie to prędkość do 20Mbps, 40Mbps i chyba 200Mbps zależnie od wykupionego pakietu. Użytkuję Tmobile już pół roku i ani razu nie było lejka, mało tego, umowa na firmę Magneta 20Mbps a dzień w dzień działa z prędkością 30-40MBps czyli 2x więcej niż na papierze.

Szczecin Orange dla firm nie działa;
Kraków Orange nie działa;
Rzeszów Orange nie działa.

Z Tmobile gdzie nie pojadę mam gwarantowana prędkośc lub wyższą bez PRAWDZIWEGO LIMITU DANYCH i LEJKÓW po przekroczeniu jakiejś wielkości paczki danych dobowo czy miesięcznie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: matek451 »

Nie masz zadnej gwarantowanej prędkości bo T-mobile jej nie gwarantuje w żadnej ofercie, zreszta nie tylko ten operator. Oczywiście w ofercie dla firm bez limitu danych ma ograniczenia DL do 20,60,200Mb/s oraz bez limitu prędkości. No i twierdzenie ze Orange nie działa w Szczecinie, Krakowie czy Rzeszowie jest bezpodstawne i sa miejsca gdzie T-mobile ledwie zipie, szcególnie w lokalizacjach gdzie zasieg zapewniają stacje bazowe NetWorks z gołym LTE800. A w miastach sa rejony gdzie brak LTE800 na stacjach skutkuje brakiem zasięgu wewnątrz lub pasma pojemnosciowe LTE maja kiepskie parametry sygnału. Nie ma operatora idealnego, kazdy ma jakies braki i problemy, wiele zależy od lokalizacji. T-mobile ma najmniej klientów i w swojej sieci przerzuca najmniej danych, oficjalnie nawet nie podaje ile.
Awatar użytkownika
J4r0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-04-13, 14:57
Lokalizacja: [email protected]

Re: B315s antena V/H do którego gniazda?

Post autor: J4r0 »

Czyli jest najmniej obciążoną siecią i właśnie z tego powodu gdzie nie pojadę, pomimo Magnety (chyba 20Mbps) mam wszędzie 30-50Mbps...

Reszta niech się bawi w lejki - ja mam w końcu spokój (12. lub 13. [tego miesiąca oczywiście] rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy):
.
.
Obrazek

W Orange już bym dzwonił dwa razy do BOK by zdjęli lejek z mojej oferty 1090GB/m-ca, w Plusie po dwóch dniach już bym nie miał pakietu.

Każdy ma swój rozum i niech robi jak czuje, że jest mu dobrze. Mi do 5MB/s wystarcza stanowczo do wszystkiego.

Robi się straszny OT, proszę o zamknięcie tematu.
Zablokowany