Dobra antena LTE Plus

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Witam
Proszę pomóżcie z doborem anteny do mojego routera huawei b525. Moja lokalizacja 43-227 Miedźna ul. Leśna
Myślałem nad taką ANTENA DUAL TAJFUN II.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

A jakie masz problemy z tym Plusem jak działa na lte1800 aero2 z BTS-a Miedźna a może z Jankowic bo o LTE900aero2 to szkoda czasu na dyskusje. Jakie parametry sygnału na LTE1800, eNB, CID i speedtest DL/UL o tej porze?
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Bardzo słaby transfer czasem jest spoko ale ogólnie słabo. Łączy mi się z Bts Miedźna z Jankowicami cały czas mi zrywało. Ogólnie było troszeczkę lepiej ale kicha teraz straszna.
Dane z hwatch
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

Pytanie jak zawsze w przypadku Plusa trafne, tego się mozna spodziewać po pseudo liderze LTE. Plusa używają tylko straceńcy i masochiści. Mający jakąkolwiek wiedzę o tym operatorze unikaja go jak ognia i to samo proponuję zrobić u siebie. Inwestowanie w antene to strata kasy chyba ze do nowego operatora po rezygnacji z Plusa. Tam korzysta się z Play lub z Orange/T-Mobile jesli BTS NetWorks Miedźna jest po refarmingu na 1800/2100MHz.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Niestety zmuszony jestem korzystać właśnie z plusa. Miałem na próbę niedawno orange było lepiej ale nie jakoś drastycznie ale u nich brakowało mi pakietów - wysyłam i pobieram sporo zdjęć i grafik o sporych rozmiarach.
Myślałem czy antena pomogła by z zasięgiem z bts Jankowice, robiłem próbę i zawiozłem router do znajomego i tam chodziło to wszystko cacy.
Teraz mam tak
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

Widać ze do ciebie niewiele dociera, zresztą to jest charakterystyczne dla niewolników Zygmunta i tego jego pseudo internetu bez limitu, nikt cię do niczego nie zmusza tylko sam skazujesz się na to g..... Sieć Plusa jest zatkana na maksa więc trudno oczekiwać aby z Jankowic było szybciej. Widać ze nie korzystałeś z normalnego internetu LTE. A co do Orange to tak jak pisałem BTS NW Miedźna jest przeznaczony do refarmingu i mozliwe ze działa juz na LTE2100, LTE1800 i LTE2100, to stacja wężłowa na światłowodzie i zasila okoliczne BTS-y NW radioliniami 2000Mb/s. oferta orange jest jasna i czytelna czyli 250GB + noce poza limitem za 60 zł/m-c a dla firm 999GB kosztuje 51 zł netto. Plus to FUP i gwarantowany limit podstawowy a potem lejki wg. widzi mi się operatora i po około 100GB na LTE lejek 0,5Mb/s. Typowa rosyjska ruletka. U ciebie Plus i tak działa jak na wiecznym lejku więc i tak go nie zauważasz. Weź sobie potestuj Play to zobaczysz jak może działać internet na LTE.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Czyli który operator byłby najlepszy u mnie. Miałem ten orange 250 i brakowało mi tego pakietu a na drugie się nie łapię nie mam działalności. Jakbym osiągnął te 10 Mbps download - to już bym był zadowolony. Czyli proponujesz Play?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

Ja to zawsze proponuję najpierw testy operatorów w konkretnej lokalizacji na ich kartach, jako narzędzie wystarcza telefon LTE z Android i aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl. pokazuje się screena z niej i wykonuje speddtest. Na tej podstawie wstępnie widać z którego BTS-a korzystaja u ciebie, na jakich pasmach lTE i czego się można spodziewać. Test zawsze na zewnatrz, tym bardziej przy takich odległościach od BTS-a. w play kluczowe jest czy działa na BTSie Miedźna LTE2600 a w przypadku NetWorks z Miedźnej czy stacja jest już po refarmingu. Plus na LTE1800 z tego BTS-a to ledwo dyszał juz 3 lata temu a dodanie twj nędzy 5MHz na LTE900 do niego nic nie zmieniło. Na takich BTS-ach to powinni dołozyć pasma FDD LTE2600 i TDD LTE2600 gdzie od lat maja ogromne zasoby radiowe z ktorych nie korzystaja, do tego zapewnić jakiś sensowny dosył do nich a nie kiepskie radiolinie. Zygmunt od lat oszczędza na klientach na maksa.No i skoro brakowało ci limitu na 250GB to jakim cudem chciałes korzystać z Plusa gdzie gwarantowane sa limity podstawowe?
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

W plusie mam przy zasięgu LTE nie limitowany. Wiem że zakładali lejki ludziom ale ja nie szalałem aż tak jak niektórzy. Mniej więcej potrzebowałem zazwyczaj ok 310. Spróbuję z tymi kartami jutro może się uda.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

Nie ma czegoś takiego jak LTE bez limitu w Plusie, to mit. Zawsze jest lejek w ramach FUP, pierwszy po pakiecie podstawowym, potem kolejne. Sam mam 100GB za 30 zł choć nie wiem po co, wykorzystuje te 100GB a potem lejek, po kolejnych 100GB kończy się tym 0,5Mb/s ale na to wszystko nie ma i tak gwarancji bo FUP w każdej chwili moze zadziałać nawet na 32Kb/s. Przy takiej nędzy jaka masz na stałe to lejka nawet nie zauważasz, ja osiągam około 5-15Mb/s w Plusie. W Orange 100-150Mb/s a Play mam na poziomie 200-300Mb/s przy czym duże pliki zawsze pobieram w nocy i w Play na kartę InK50 kosztuje mnie to około 8 zł/m-c za usługę NbL , pobieram w godzinach 0-9 na niej około 2TB co m-c.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

To by miało sens to z playa. Po testuję jutro i wrzucę screeny.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Ciekawe czy dobrze to ogarnąłem? W playu zauważyłem że wskakiwało czasem 2600 ale rozłączało.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

Ale te spedtesty to z czego i gdzie bo to jakieś nieporozumienie. Jesli chodzi o Plusa to co to za karta bo to wyglada jakby karta nie miała wjazdu do LTE i łączyła się z 3G na UMTS900 z Miedźnej.
T-mobile to agregacja 4 pasm z BTS-a NetWorks Miedźna, LTE1800 jako podstawowe sygnał bardzo słaby a do niego lTE800 na słabym sygnale i LTE2100 z lTE2600 na szczatkach sygnału więc to i tak dziw ze zadziałało. Potem jakieś połaczenie z lte800+LTE2100+LTE2600 z Żeglarskiej przy tragicznych sygnałach. Orange z kolei to Miedźna na LTE800+1800+2100 na resztkach sygnału. Reasumując Networks działa na 4 pasmach ale testy wykonane zapewne w domu przy tragicznych parametrach sygnału sa nieadekwatne. Plus tak jak napisałem powyzej. Na koniec Play, ogólnie z Miedźnej i tak grzeje najlepiej ale sygnał na lTE800 słaby a na LTE1800 i pewnie LTE2100 bardzo słaby, LTE2600 jak znika to szczatkowy. Ogólnie testy pokazały ze infrastruktura NW jest po modernizacji i refarmingu i działa na 45MHz pasma. Play z Miedźnej też ma 4 pasma a Plus idzie swoją drogą czyli oszczędzać na maksimum. Najlepiej kosztem klientów czyli od lat bez zmian.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Speedtest robiony z aplikacji na androidzie. Wszystkie testy robione przed domem na komórce (moto z force). Mogę te same karty ładować do routera i wtedy podglądać. Tylko jakim oprogramowaniem robić testy.
Karta z plusa normalnie prze ze mnie używana w telefonie. W pracy mam normalnie LTE wyświetlane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: matek451 »

No to dziwne ze nie zalogowała się nawet do LTE900 z Miedźnej. Jak wyglada teren po drodze do tego BTS-a Orange w Miedźnej bo tam wiszą wszyscy operatorzy? Bo coś nie halo z tym zasięgiem, warto by zrobic testy w jego poblizu stajac na twoim kierunku i dla wszystkich operatorów. oczywiście antena zewnętrzna będzie niezbędna niezależnie od wyboru operatora. testy przy optymalnym sygnale dla wszystkich sa najbardziej adekwatne przy ich ocenie i mówią czego się można spodziewać. Na dziś wyglada ze NetWorks czyli T-Mobile i Orange maja u ciebie największy potencjał. 4 pasma w agregacji zawsze robią dobrą robotę.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Raczej teren płaski. Jakieś domy i drzewa. Zrobię jeszcze próby z tym plusem.
tomcio.13
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2019-03-26, 23:07

Re: Dobra antena LTE Plus

Post autor: tomcio.13 »

Wkładając karty do routera najlepiej działa internet orange. Reszta tak jak na screenach wcześniej.
ODPOWIEDZ