Problem ze stabilnością i prędkością

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: Hermogenes »

Każde połączenie stykowe odbija część sygnału, pół biedy jeśli jest to pojedyncze odbicie w gnieździe sygnał odbity wtedy wychodzi do anteny. W Twoim przypadku masz podwójne odbicie i jeszcze bliskie, sygnał odbity nie ma gdzie stracić mocy. Możesz spróbować z tymi wtykami jeśli masz pojęcie o zarabianiu kabli; ( jak okażą się śmieciem) zawsze możesz wrócić do pierwowzoru. Pozdrawiam Hermogenes
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

Hermogenes pisze:Każde połączenie stykowe odbija część sygnału, pół biedy jeśli jest to pojedyncze odbicie w gnieździe sygnał odbity wtedy wychodzi do anteny. W Twoim przypadku masz podwójne odbicie i jeszcze bliskie, sygnał odbity nie ma gdzie stracić mocy. Możesz spróbować z tymi wtykami jeśli masz pojęcie o zarabianiu kabli; ( jak okażą się śmieciem) zawsze możesz wrócić do pierwowzoru. Pozdrawiam Hermogenes
Z Twojej wypowiedzi wynika, że stosowanie beczek w zasadzie się nie opłaca.
Zastosowanie chociażby takiego konektora:
https://www.cybertech.com.pl/p192,konek ... sma-z.html

Będzie skutkowało podwójnym odbiciem, ale nie będą one tak bliskie (około 30 cm kabla)
Zakładam, że w takim wypadku może, ale nie musi poprawić się SINR ale pozostałe parametry z racji zastosowania kabla ulegną pogorszeniu?

Co do zarabiania kabla - tu nie mam wybitnej wiedzy - a przy częstotliwości 2600 MHz najmniejszy błąd raczej będzie miał ogromny wpływ na sygnał.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: wojteks »

Na dedykowanych złączach prawidłowo zaciśniętych na właściwym kablu odbicia są małe, znacznie mniejsze niż w jakichś "beczkach" firm uduś.
Nie pomagam na PW!
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

wojteks pisze:Na dedykowanych złączach prawidłowo zaciśniętych na właściwym kablu odbicia są małe, znacznie mniejsze niż w jakichś "beczkach" firm uduś.
Zakładam, że niezależnie jaką "beczkę" bym zastosował to problem będę miał taki sam.
Kabla, którego używam raczej nie pokroje, bo jeśli coś pójdzie nie tak - to odetnę się od pracy zdalnej.

Musiałbym kupić nowy kabel - i na tym kablu wykonać przeróbki (na szczęście mam odkręcany kabel od anteny).

Skoro spadek SINR jest spowodowany zastosowaniem konektora i podwójnym odbiciem (co do mnie przemawia) każdy, kto stosuje to rozwiązanie powinien mieć ten sam problem - czyli w każdym przypadku SINR powinien spaść.
Pytanie czy inni forumowicze, którzy przesiedli się na B818 i dokręcili do oryginalnego kabla konektor "beczkę" zaobserwowali spadek.

Gorąca prośba o informację odnośnie parametrów sygnałowych od osób, które wymieniały router na B818, czy zaobserwowały spadek sygnału jeśli tak to jaki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: wojteks »

Nie każdy ma taki problem bo nie każda beczka jest taka sama.

Skoro kabel kończy się SMA daj pigtail SMA-TS9, Jest duża szansa że będzie lepiej niż z beczką. Raczej nie znajdziesz TS9 zaciskanego na grubym kablu.
Nie pomagam na PW!
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

wojteks pisze:Nie każdy ma taki problem bo nie każda beczka jest taka sama.

Skoro kabel kończy się SMA daj pigtail SMA-TS9, Jest duża szansa że będzie lepiej niż z beczką. Raczej nie znajdziesz TS9 zaciskanego na grubym kablu.
Na ten moment zaopatrzyłem w dwie i na problem się powtórzył.
Spróbuje tak jak radzicie zaopatrzyć się w konwerter z kablem i zobaczymy co się stanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: onken »

Sam mam beczki.
Jak poprawić Ci się to daj znać.
Umie upload siadł w porównaniu do B715 gdzie było bez beczek.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

Zobaczymy,
Odpowiednie konektory już zamówiłem - pewnie jutro dojdą i będę mógł przeprowadzić test.
Jeśli to nie przyniesie efektu spróbuje we własnym zakresie wykonać złącze TS9 na kablu.
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

No i są korektory:
https://www.dipol.com.pl/konektor_gniaz ... E83206.htm

Właśnie podłączyłem i przyznam się różnicy za dużej nie widzę - uzyskuje podobne parametry.
Zaletą na pewno jest jakość gniazda TS9 - kabel wchodzi do routera naprawdę ciasno, nie ma możliwości aby go wyrwać, wiec póki co zostawiłem takie podłączenie.

Obecnie wygląda to tak:
Obrazek

Najprawdopodobniej w maju spróbuje zakupić kabel i samodzielnie wykonać wtyk TS9
sebapl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 191
Rejestracja: 2018-03-20, 06:08

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: sebapl »

to może ja dorzuce.
ja mam takie przejściówki, po podłaczeniu których B818 w_ogóle nie widzi anten zew.
Wyglądaja normalnie a Netgear M1 normalnie z nimi działa...
Mam tez beczki lecz trudno mi pisac o stratach poniewaz anteny mam dośc wysoko i postawienie tam samego routera jest problematyczne.

Lecz z tego co czytam to najlepszym rozwiązaniem było by powieszenie routera na maszcie :)
CymoN
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2020-02-23, 21:01

Re: Problem ze stabilnością i prędkością

Post autor: CymoN »

Odnoszę wrażenie, że kilku dB'elowe zmiany parametrów sygnałowych nie mają żadnego znaczenia na uzyskane prędkości, a wszystko zależy od ustawień konkretnego BTSa i obciążenia.
Od strony sygnału ustawień anteny i sygnału nie zmieniło się nic.
Obrazek

Od pewnego czasu uzyskiwane wartości wynoszą:
DL 130-150 Mb/s
UL 25-30 Mb/s
ODPOWIEDZ