Kruszyn

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Hej,

Krótkie pytanie - jakie kroki przy danych jak poniżej, można zaproponować, żeby usprawnić to, co mam u siebie. Na tą chwilę, żeby Netflix działał, muszę mocno redukować jakość. Czasami też blokuje youtubea, a radio internetowe przez amplituner to pożal się, Boże.

1. Lokalizacja: wioseczka Kruszyn, ok. Bolesławca (jak na mapie - kod 59-700).
2. Dostawca: Plus
3. Router: Huawei B525 (pokazuje słaby zasięg - załączam fotkę); oprogramowanie zaktualizowane
4. Mam w odległości do mnie najbliżej dwa BTSy: BT30686 - 2,5km i BT34601 - 2,15km (załączam mapkę) - wydaje się, że oba mają słabe charakterystyki.
5. Antena to Signaflex dookólna Dual X-Cross (załączam fotki); antena jest odrobinę poniżej kalenicy budynku, więc zacznę od podniesienia jej wyżej.
6. Wynik na speedtest to ok. 6,7MB, czyli słabiutko.

Co jest sens zrobić, żeby to jakoś usprawnić? Dziękuję za pomoc i pozdro,

N
router.JPG
wynik.JPG
lokalizacja.jpg
IMG_0107.jpg
IMG_0106.jpg
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kruszyn

Post autor: onken »

Antena którą kupiłes nadaje się na szrot

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kruszyn

Post autor: wojteks »

Obrazki z kreskami zasięgu też możesz od razu skasować, jak robić pomiary jest opisywane w co drugim-trzecim poście na forum. Poczytaj inne tematy.

Antena to elektrośmieć o absurdalnym zysku 2x22dBi :szok: :rotfl:
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kruszyn

Post autor: matek451 »

Jak się bierze Plusa to trzeba się cieszyć gdy ma się te kilka Mb/s. To w Plusie norma, tak działa pseudo lider LTE. Oczywiście w Kruszynie nie będzie lepiej bo w Bolesławcu tylko jedna stacja, na Kościuszki ma FDD LTE2600. Te najblizsze ciebie czyli Gałczyńskiego 51 i krótka 1 mają lTE1800aero2 i LTE900 aero2 ale tego drugiego nikt powazny nie traktuje jako LTE( 5MHz pasma ,zapchanego na amen).
Do Plusa i jego nędzy ten B525 wystarczy bo to nie jest innowacyjny operator. I na tym własciwie można by zakończyć, sam wpakowałeś się w g...z Plusa, na tym terenie to korzysta się z Play, bierze ofertę z B818 , i korzysta z BTS-a 5GR przy Gałczyńskiego 51, DL ponad 200Mb/s spokojnie wystarczy nie tylko do Netfliksa w 4K. A ta 'antenę" to już koledzy skomentowali ale do Plusa na lte1800 to bez znaczenia, tu nawet najlepsza antena niewiele pomoze. Spróbuj jeszcze z LTE2600 po wymuszeniu tego pasma w HManagerze i z agregacją LTE2600+1800 z BTS-a na Kościuszki, moze się połaczysz. Jak podpisałeś cyrograf na abonament to raczej nie masz innego wyjści ale na cuda nie licz.Plus i jego oferta to sieć dla zdesperowanych, zorientowani z niej nie korzystają.
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Panowie,

dzięki za szybkie odpowiedzi i wsparcie!

Na tą chwilę, to co zrobilem, to przed chwilą założyłem przedłużkę do uchwytu mojej (shitowej) anteny, aby wyjść poza kalenicę budynku i... ciekawy rezultat na speedtest. Screenshot poniżej. Wyrazna tendencja na duzo wiekszy upload...
WYNIKI_20022020.jpg
N
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kruszyn

Post autor: onken »

Bardzo ciekawe ;)

Sygnał lepszy ale pięknie widać jak cudowny Plus jest przeciążony....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Tak. W temacie przeciążenia, można sobie wyobrazić, co się dzieje w Święta;)
Ale spoko, umowa niedługo się kończy, więc przerzucę się na play, choć pytanie - bardzo blisko mnie jest bts tmobile - ok. 1km i ma LTE2600 - załączam screen. Moze warto sprobowac?
Spróbuję jutro BTSa na Kościuszki i dam znać;)

Damn, zapomniałem dopytać - moja antena jest dookólna i rozumiem, że zabawa w kierunkowanie jej na konkretny BTS nie ma sensu czy mimo wszystko może być z tego jakaś korzyść?
tmobile.jpg
N



Dzięki
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kruszyn

Post autor: onken »

Raczej nic nie da ustawienie jej kierunkowo.

A T-Mobile warto spróbować oczywiście

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kruszyn

Post autor: matek451 »

Ale ty nie masz anteny tylko tłumik, nie raczyłes podać eNB i parametrów sygnału na LTE1800 aero2 w Plusie. No i nie rozumiem tego parcia na T-mobile? Oferta dużo gorsza niz Play, o sprzecie z T-Mobile szkoda gadać no i przede wszystkim to gdzie tam masz potwierdzone LTE2600 tego operatora? Na BTS-ie NetWorks działa na pewno LTE1800 ale pytanie czy BTS został już zmodernizowany i poddany refarmingowi na 1800/2100MHz i czy uruchomiono na nim LTE2600. Tylko test jest w stanie to potwierdzić.
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Hej, załączam screenshot z hmanagera. Generalnie miałem problem z instalacją apki na huawei p20, ale ściągnąłem z dp i poszła z zastrzeżeniem, że może nie działać prawidłowo. Rzeczywiście, gdy próbuję zmienić pasmo, to otrzymuję komunikat "Niepowodzenie". Nie można też wejść w opcje Ustawienia WLAN i zaawansowane ustawienia WLAN.
hman.JPG
Nie mam parcia na tmobile - po prostu ich bts jest najbliżej i wg info na btsearch obsluguje LTE2600 (może informacja jest nie potwierdzona lub źle czytam opis tego punktu). W tmob mogę bodajże wziąć sprzęt na próbę 14 dni i sprawdzić rezultaty.

Pozdr,
N
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kruszyn

Post autor: matek451 »

Sygnał na 1800MHz w Plusie masz prawidłowy ale to nie ma wielkiego znaczenia jeśli BTS na Gałczyńskiego jest zapchany. do testów nie potrzeba nrać oferty T-Mobile czy Play, można to zrobić na ich kartach za pomocą B525 z Plusa a nawet na telefonie LTE Android z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl Screen z niej i speedtest na zewnątrz wystarczą.
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Hej,

Dziwna sprawa. W akcie desperacji zdecydowałem się tą antenką, mimo wszystko, pokręcić. Rezultat - dl poszedł w górę, ul w dół, wyświetlany "zasięg" routera poszedł w dół. Jeszcze nie testowałem netflixa, ale jestem dobrej myśli. Nie wiem czy czasem mój router nie przełączył się teraz na ten BTS na Gałczyńskiego, stąd tak różne wyniki.

Załączam screenshot - speedtest + router + hman.
wynik_21022020.JPG
Co jeszcze mogę zrobić na tym lipnym sprzęcie, żeby wycisnąć z niego trochę więcej? Zmiana softu na routerze, wymuszenie innego pasma (hmanager chyba nie daje rady - wyświetla błąd), może coś jeszcze?

N
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kruszyn

Post autor: matek451 »

A co to zmienia, na auto router łączy się w agregacji LTE900+1800 z gałczyńskiego bo tam jest najblizszy BTS Plusa, LTE900 to syf na 5MHz pasma stad niski UL a sygnał się poprawił bo na 900MHz jest wiekszy zasięg. a DL i tak zawdzięczasz LTE1800 bo ono jest pasmem dodatkowym w tej agregacji. wieczorem i tak się zapcha.
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Damn it, co proponujesz? Ustawic konkretny bts na stale? Moge to zrobic tylko hmanagerem czy sa alternatywne apki?
N-iemen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-02-19, 20:09

Re: Kruszyn

Post autor: N-iemen »

Hej, testowałem ustawienie BTSa na stałe, ale rezultat nie lepszy, niż uzyskałem na teraz. Speedtest zrobiony 2 minuty temu pokazuje dl na poziomie 30mb, także jest w miarę OK. Oczywiście, zwykle jest niższy. Umowę z plusem mam jednak do listopada, także jeszcze trochę muszę poczekać, a w miedzy czasie przetestuję playa.

Powinienem zmienić też antenę na kierunkową w niewielkim budżecie. Co myślicie o czymś takim?

https://allegro.pl/oferta/antena-lte-hu ... gLoDvD_BwE

Pozdr,
N
ODPOWIEDZ