niska prędkość internetu t-mobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
galactico666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-16, 13:56

niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: galactico666 »

Witam,
Korzystam z internetu bezprzewodowego t-mobile , router d-link dwr-921 , miejscowość Brzoza woj, kujawsko-pomorskie. Prędkości uzyskiwane w ostatnim czasie są mniejsze niż 1mb/s co jest czymś absolutnie nieakceptowalnym. Czy jest coś co mogę zrobić , aby poprawić prędkość ?
Wiem , że w stosunkowo niewielkiej odległości znajdują się dwie anteny t-mobile , niestety kompletnie nie znam się na temacie pasm itp. dlatego proszę o możliwie jak najbardziej łopatologiczne tłumaczenie.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: piotrzet »

Te prędkości spadły w ostatnich dniach? Czy wcześniej?
Masz telefon żeby sprawdzić jakie prędkości są na tej karcie co w routerze?
galactico666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-16, 13:56

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: galactico666 »

Szału z prędkością nie było nigdy ale to w ostatnich dniach spadło tak , że stał się praktycznie "nieużywalny". Karty z routera do telefonu nie włożę , bo to micro sim a ja w telefonie mam nano. Generalnie mam też telefon w t-mobile i prędkość danych komórkowych czyt. lte jest minimalnie lepsza ale nadal uboga bo jakies 2/3mb/s.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: piotrzet »

No to niestety na to nic nie poradzisz. W ostatnich dniach we wszystkich sieciach zwiększyło się zużycie danych jak i ilość rozmów. Zmiana urządzenia nic tutaj nie pomoże.
Jaki masz telefon jeszcze?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl na telefonie LTE z T-mobile i speedtest, test na zewnatrz. Na cuda nie licz, BTS Brzoza NetWorks na pozwoleniu Orange to nadal tylko LTE800( na 10MHz) i bez refarmingu czyli LTE1800NW na wspólnych 15MHz, podobnie moze być tez na tym na stacji paliw ale on jest przeznaczony do refarmingu więc mozliwe ze działa na nim też LTE2100 i osobne 10MHz dla kazdego partnera na LTE1800 ale to pokażą testy. Ogólnie to słaby wybór operatora i kiepski router, T-mobile dzięki ofertom no limit w wielu miejscach ledwo zipie, nawet jak działa kilka pasm LTE na BTS-ie. Na twoim miejscu przymierzałbym się do zmiany operatora.
Nie bierz na serio wypowiedzi kolegi, on nigdy nie przełknie faktu ze T-mobile samo zajechało swoją sieć, u mnie w PLAY nie zauważyłem znacznego pogorszenia prędkości z wiadomego powodu https://www.speedtest.pl/wynik/236407328 Sprawdź tego operatora tak jak T-mobile.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: piotrzet »

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem. Oferty internetu bez limitu już nie ma, a jemu prędkość inernetu zjechała w ciągu ostatnich kilku dni. Naprawdę ciekawe czemu...
Na pewno jest to spowodowane ofertą, której już nie ma od kilku miesięcy. I na pewno nie ma to związku z zamknięciem szkól i różnych innych instytucji w ciągu ostatnich kilku dni. :ok:
To, że u ciebie nie ma spadków prędkości tym spowodowanych nie znaczy, że tak jest w całej Polsce.
galactico666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-16, 13:56

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: galactico666 »

Telefon jaki posiadam to iPhone Xr , matek451 link który wysłałeś nie działa. Zdaje sobie sprawę z faktu , że obecna sytuacja może mieć wpływ na prędkość , ale żeby aż tak? Piotrzet mam ofertę no limit więc nie wiem czemu twierdzisz że takowej już nie ma?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: matek451 »

Na zajechanych ofertami no limi już wcześniej stacjach Networks z prędkościami kilka Mb/s wzrost ruchu spowodowany obecną sytuacją spowodował katastrofę, tak się dzieje u niego, za chwilę takie stację padną na amen, do tego brak pojemności bo nie wiemy póki co jakie pasma na nich działają ale i tak szału nie było bo to stacje bez LTE2600, telefon korzysta pewnie z agregacji pasm LTE a i tak prędkości niskie. U mnie tez jest wolniej bo wczesniej było 200-250Mb/s ale stacja 5GR na światłowodzie więc jest zapas pojemności i szybkie wyjście na świat. Nie masz Androida na telefonie więc nie skorzystasz normalnej diagnostyki, na dodatek na złomie DWR-921 tez nic nie zrobisz. Ale to wiele nie zmienia, T-mobile jest tam na kolanach a za chwilę padnie na twarz.Bajkopisarstwo kolegi to znany fakt na wielu forach, ci co maja bez limitu teraz dorzynaja tą słabą sieć T-mobile w twoim rejonie.
galactico666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-16, 13:56

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: galactico666 »

Czyli w wielkim skrócie na tą chwilę nic nie mogę zrobić. A myśląc przyszłościowo? Z jakiego routera lub jakiej oferty najlepiej korzystać w terenach pozamiejskich takich jak moje? Mam gdzieś w domu stary telefon z androidem mógłbym go odkopać i zrobić diagnostykę , ale czy to coś zmieni..O co chodzi z ofertami no limit tzn. jaki jest z nimi problem ,bo nie do końca rozumiem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: niska prędkość internetu t-mobile

Post autor: matek451 »

T-Mobile przez dwa lata sprzedawał no limit z DL do 60/20Mb/s za grosze, uzytkownicy mobilnego nie zdają sobie sprawy ze ten internet nie nadaję się do korzystania ile fabryka dała a stacje mają swoja pojemność, kilku takich na danym sektorze pobierajacych duze pliki, streeamujacy w 4K szybko wysyca całe pasmo na BTS-ie i jest taka lipa jak u ciebie. Dodatkowo np. jeden z nich działa jeszcze na LTE1800NW czyli 15MHz wspólnych dla Orange i T-mobile i na 10MHz dla kazdego na LTE800, na drugim moze jest 30MHz do dyspozycji na 3 CC CA B3+B1+B20 ale na DWR-921 i tak nie skorzystasz, telefon pewnie działa z agregacja pasm LTE więc jest trochę szybciej, sprawdź tez DL/ UL na zewnątrz na nim i pokaz speedtest ale NetMonster jest kluczowy, także do wyboru optymalnego operatora a nawet testu T-mobile u ciebie i pod BTS-ami NW. Testy pokażą czy jest sens wymiany routera i zakupu anteny zewmętrznej do niego i jakiej.
ODPOWIEDZ