Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zbigor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-06-23, 17:46

Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: zbigor »

Cześć, proszę o pomoc w połączeniu routera z anteną. Router to Huawei B818, antena to Cybertech Antena Dualna LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz zamówiona z 5 metrowym kablem i dokręcanym konektorem TS9 Router będzie stał w pomieszczeniu technicznym oddalonym o ok 10m od anteny która będzie na kominie. Między tymi punktami zawczasu poprowadzone zostały 2 kable H155 . Kable nie mają konektorów. I tu pojawia się pytanie jakie konektory zamówić. Najlepiej gdyby można było je zamontować bez zaciskarki bo takowej nie posiadam. Z Cybertech mam info że antena zamiast kabla z konektorem TS9 może być może być ze złączami Nż w obudowie lub krótkim kablami wyprowadzonymi z anteny ale chcą wiedzieć jak ma to wyglądać . Ja nie mam o tym pojęcia stąd prośba o pomoc.

pzdr
Z.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: Hermogenes »

Coś przyjacielu kręcisz na co 5m kable do anteny jak obok piszesz że miejsce routera i antenę łączy 10 m kabla H155. Napisz im dokładnie jaką sytuację posiadasz a zapewne wszystko dobiorą dobrze. Pozdrawiam Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6471
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: onken »

Z tego co wiem nie ma opcji bez zaciskarki w przypadku takich anten i LTE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zbigor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-06-23, 17:46

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: zbigor »

Kable H155 pod router LTE przygotowałem na etapie budowy domu. Pociągnąłem je od komina do pomioeszczenia technicznego . Są zamurowane w ścianie i stropie. NIe mają żadnych złączek. Wczoraj kupiłem router i zamówiłem antenę. Na stronie cybertecha nie bylo możliwości zamówienia anteny bez kabla to wziąłem taki 5m z nakręcanym konektorem TS9. Między innymi taki był do wyboru a takie wejście jest w routerze. Mogę to jeszcze odkręcić bo antena nie wyjechała . I to tyle co ogarniam ze złączami . Chcę załatwić temat bez zaciskarki bo jej zakup dla 4 złączek jest bez sensu. Ostatecznie jakoiś sobie poradzę za pomocą zaciskarki do kabli sieciowych
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: BikeBarian »

Na stronie cybertecha nie bylo możliwości zamówienia anteny bez kabla
Nie prawda:
https://www.cybertech.com.pl/p189,anten ... 00mhz.html

Możesz do tego dokupić 2x10m kabla np taki:
https://www.cybertech.com.pl/p183,kabel ... 0-10m.html

i do tego 2x
https://www.cybertech.com.pl/p192,konek ... sma-z.html

a jeśli kable już masz to wystarczy zarobić dwa wtyki Nm (męskie) i dwa SMAm (męskie) i kupic tylko te dwa konektory albo pokombinować cos z dokręcanymi przejściówkami Ts9
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: wojteks »

O ile N występują w wersji skręcanej to SMA/FME/TS9 nie widziałem skręcanych więc bez dobrej zaciskarki się nie obejdzie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19180
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: matek451 »

Tak jak pisze kolega, kupujesz antenę z wyprowadzonymi złączami N(Ż) i do tego dwa złącza N(m) montujesz na swoich kablach od strony anteny, do tego 2 SMA(m) i zarabiasz przy routerze i te dwa konektory z ts9 do samego B18. Oczywiście zaciskasz na własną odpowiedzialność, i pamiętaj ze N i SMA mają być na standardowy H155 bo są kable grubsze od niego ale i takie zyłki udajace kable 50MHz .
zbigor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2018-06-23, 17:46

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: zbigor »

I wszystko jasne.
Panowie, serdeczne dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kabelkologia antenowa - jakie konektory?

Post autor: wojteks »

Zawsze można zamówić konektory z N na TS9 wtedy po obu stronach kabli da się zarobić skręcane N.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ