Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yurkusuf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-03-26, 16:40

Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Post autor: Yurkusuf »

Cześć, Od jakiegoś czasu używam internetu LTE od T-Mobile (jeszcze oferta na nielimitowaną ilość danych), na początku działał całkiem fajnie, prędkości po 10MB/s Wieczorami przysiadał do 5 ale i tak nawet w tamtym momencie skakał ping i w grach potrafiło kompletnie wyrzucić z rozgrywki, ze streamowaniem jest to samo, potrafi zerwać połączenie albo zamrozić obraz.
Mam wokół siebie całkiem dużo nadajników i nie daleko, więc może coś antena by pomogła żeby zwiększyć prędkość i ustabilizować połączenie ?
Ale z drugiej strony nie mam wzrokowego kontaktu z żadnym BTS-em, w mojej okolicy występuje też sporo drzew.

Załączam zdjęcia ze speedtesta oraz LTEwatch

Głównie działa na dwóch BTS-ach z tego co widzę: 280488, 298863. Przypadkowo połączy się z tym 181407

Jak myślicie, antena coś da w tym temacie ?
Yurkusuf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-03-26, 16:40

Re: Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Post autor: Yurkusuf »

Dorzucam jeszcze resztę załączników. Czerwoną kropką oznaczyłem umieszczenie Routera (Huawei 525)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Post autor: wojteks »

Antena pomoże ale na cuda z przeciążonych stacji bazowych bym nie liczył.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Post autor: matek451 »

Pora zmienić operatora, ilość stacji bazowych nie przekłada sie na jakość, w poblizu brak stacji z 4 CC CA, pasmana tych z Sochaczewskiej 35 zatkane na amen , na tej z Passa za osiedla Przy Pałacu też słabo i przytkany. LTE2600 na słabym sygnale z BTS-a na GEOTERMII też nieciekawie.
Yurkusuf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-03-26, 16:40

Re: Niskie prędkości skaczący ping - jaka antena ?

Post autor: Yurkusuf »

Czyli mam rozumieć, że nie ma co się pakować w antenę tak naprawdę ?
A operator inny by mnie chyba doprowadził do bankructwa, bo często w miesiącu wychodzi mi 1TB pobranych danych... Raz dobiłem nawet do 2TB
ODPOWIEDZ