Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
porlock
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2017-07-31, 21:08

Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Post autor: porlock »

Proszę o pomoc w dobrze anteny.

Speed test nie wychodzi potwrzalnie, czasami na 800 jest dobrze mimo że godziny szczytu a czasami jest kibel, nie wiem w sumie od czego to zależy. Jak włączę auto to zawsze wybiera 800 jako główne pasmo bo najmocniejszy sygnał. jak dałem ręcznej agregowane 2100 i 2600 to przeważnie jest dobrze chociaż również i tu potrafi spaść do 2MBps nie wiem czy zapchane czy przez słaby zasięg.

Jeśli kupię antenę zewnętrzną na wyższe częstotliwości to pasmo 800 się pogorszy w stosunku do tego co jest teraz na antenie wbudowanej ? Generalnie co zrobić aby mieć stabilne 10Mbps ?

Prędkości:
800 MHz - 12.7/ 3.23 Mbps
1800 MHz - 11.5 /2.88 Mbps
2100 MHz - 8.84 / 4.55 Mbsp
2600 MHz - 11.4 / 0.07 Mbps
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 14:43 przez porlock, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Bzura 5 Oragne

Post autor: matek451 »

Stacja działa prawidłowo tylko ty nie wiedzieć czemu liczyłeś na cud czyli to ze skorzystasz z niego bez anteny zewnetrznej, tą trzeba było kupić od razu. Jaki to router? Tylko na LTE800 sygnał dostateczny, słaby na LTE1800 , bardzo słaby na LTE2100 a szczątki na LTE2600.
porlock
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2017-07-31, 21:08

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Bzura 5 Oragne

Post autor: porlock »

Router B618
W temacie wyrazie przecież napisałem że chce kupić antenę zewnętrzną i proszę o pomoc w jej wyborze, tylko ty nie widzieć czemu zakładasz że liczyłem na jakiś cud, to nie Licheń, cudów nie ma.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Post autor: matek451 »

Człowieku czy ty mnie masz za ciemniaka , ja mam dobra pamięć. B618 masz prawie od roku, pytałeś już o BTS, o antenę, jakiś szajs od Signalex ,przez rok nie kupiłeś nic bo właśnie liczyłeś ze będziesz korzystał na tych śladowych parametrach sygnału. To sa fakty i potwierdzaja to co napisałem wczesniej.
porlock
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2017-07-31, 21:08

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Post autor: porlock »

matek451 pisze:Człowieku czy ty mnie masz za ciemniaka , ja mam dobra pamięć. B618 masz prawie od roku, pytałeś już o BTS, o antenę, jakiś szajs od Signalex ,przez rok nie kupiłeś nic bo właśnie liczyłeś ze będziesz korzystał na tych śladowych parametrach sygnału. To sa fakty i potwierdzaja to co napisałem wczesniej.
Chyba masz coś z głową, poprzednio wątek zakończył się wnioskiem ze trzeba kupić "prawdziwą" antenę zewnętrzna, miałem zrobić pomiary i się odezwać. To jest na działce, w miedzy czasie była zima, nie było mnie tam, a jak byłem to nie poświęcałem 100 czasu modemowi, może mam ci grafik przedstawić jak często tam jeżdżę, co robię, ile korzystam z netu i w jakie dni ? Zrobiło się ciepło, temat wrócił, zrobiłem pomiary i postanowiłem zapytać o to jaka antena najlepsza a ty mi tu wyjeżdżasz z "liczeniem na cud" lecz się człowieku taka moja rada.

O co ci w ogolę chodzi gościu, wyjaśnij bo cholera nie rozumiem.. powiedz w czym jest problem, co w moim pierwszym poście cie tak z triggerowało ? Chce antenę założyć zewnętrza liczyłem na pomoc w wyborze modelu, bo jak zam zauważyłeś poprzednio wybrałem źle. Takie to ciężkie do pojęcia ?!! Co cie to boli ile czasu minęło od tego kiedy pisalem ostatnio .. Rozumiem ze kwarantanna i ludzie maja dosyć innych ludzi ale idź odreagowywać swoje frustracje gdzie indziej. To ze masz pierdyliart postów to nie znaczy ze nie jesteś cham i prostak bo jesteś. koniec kropka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Post autor: matek451 »

Człowieku to forum i nikogo nie zmusisz żeby ci pomagał, ale na tym forum obowiązują zasady i szacun dla ludzi którzy takim jak ty starają sie pomóc. Co jakiś czas zakładasz tutaj nowy temat z pytaniem o antenę, prawie rok temu pomogłem ci ale zostałeś poproszony o wykonanie testów, w miedzy czasie znów pytałeś o antenę choć żadnych testów nie wykonałeś, po prostu olałeś prośby kogoś kto starał ci sie pomóc.Teraz po prawie roku masz roszczeniowa postawę i łaskawie pokazłes testy bo ci internet zwolnił i cwaniakujesz, na dodatek masz pretensje ze ktoś ci zwraca uwagę że antenę należało kupić juz dawno. Myślisz ze tu ludzie mają czas aby wracać do twoich postów , powinieneś kontynuować temat który założyłeś rok temu, to ułatwia sprawę. Tacy jak wrzucają kolejne temat yna forum ciągle o tym samym i żadają pomocy, najwyższy czas aby przywrócić cię do porzadku to dobrowolne forum a ja pomagam non profit ale wymagam współpracy a przede wszystkim szacunku.
porlock
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2017-07-31, 21:08

Re: Jaka antenę kupić - nadajnik Brzuza 5 Oragne

Post autor: porlock »

Wydaje mi się ze ten wątek zawierał wszystkie wymagane informacje, był merytorycznie poprawny, nikogo nie obrażał i nie wysuwał żadnych żądań, ot zwykła uprzejma prośba o pomoc, natomiast twoja dopowiedz była opresyjna. Nie mogę odnosić się z szacunkiem do osoby która tego szacunku mi nie okazuje. Nie chcesz nie pomagaj, ale nie zachowuj się agresywnie i protekcjonalnie.
ODPOWIEDZ