Jaką prędkość uda się osiągnąć

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KMajdan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-04-03, 19:11

Jaką prędkość uda się osiągnąć

Post autor: KMajdan »

Witam,
Chciałbym zaptytać jaką prędkość mogę osiągnąć w moim domu używając internetu mobilnego?

Mieszkam przy ul. Broniewskiego w Tomaszowie Lubelskim. Mam ok 1.2km do anteny.
Z tego co widze na tej antenie Play ma pasmo LTE 2600. Orange ma pasmo LTE 1800.
Załóżmy że mogę kupić dowolny sprzęt jaki trzeba (antena zewnętrzna, etc.).

Obecnie mam router Huawei E5783 i przy PC polaczonym przez WiFi mialem ok 48ms ping. Wieczorem (gdy duzo osob korzysta z internetu osiagnalem 13Mbps download i 6Mbps upload. Rano osiagnalem 60Mbps download i 13Mbps upload.

Czy w przypadku kupna lepszego sprzętu też będę miał spowolnienie w godzinach szczytu? Jeżeli tak to o ile?

Serdecznie dziękuje!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką prędkość uda się osiągnąć

Post autor: wojteks »

Przeczytaj kilka podobnych tematów i zrób testy jak tam opisano.
Nie pomagam na PW!
KMajdan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-04-03, 19:11

Re: Jaką prędkość uda się osiągnąć

Post autor: KMajdan »

Chciałem zaznaczyć że jestem totalnie zielony w tym temacie. Przeglądałem kilka tematów ale niewiele mi to pomogło ;(

Byłbym wdzięczny chociaż gdyby ktoś podał szacowaną prędkość. Lub linki do tematów dla ludzi zielonych jak ja.

Informacja ta jest ważna dla mnie gdyż rozważam założenie światłowodu ale to wiązałoby się z batalia z sąsiadami i kopaniem przez ich podwórka kabla.

Dziękuję serdecznie!
Ostatnio zmieniony 2020-04-04, 12:24 przez KMajdan, łącznie zmieniany 1 raz.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaką prędkość uda się osiągnąć

Post autor: Hermogenes »

Jeśli przeczytałeś to powinieneś już wiedzieć, że teraz robią strasznie słabe szklane kule dla wróżów . Pozdrawiam Hermogenes
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką prędkość uda się osiągnąć

Post autor: wojteks »

KMajdan pisze:Chciałem zaznaczyć że jestem totalnie zielony w tym temacie. Przeglądałem kilka tematów ale niewiele mi to pomogło ;(
Przeczytaj kolejne, w wielu jest napisane co zrobić i czym (smartfon z androidem i startery różnych sieci).
KMajdan pisze:Byłbym wdzięczny chociaż gdyby ktoś podał szacowaną prędkość. Lub linki do tematów dla ludzi zielonych jak ja.
Tego nie da się oszacować.
KMajdan pisze:Informacja ta jest ważna dla mnie gdyż rozważam założenie światłowodu ale to wiązałoby się z batalia z sąsiadami i kopaniem przez ich podwórka kabla.
To walcz, kabel zawsze będzie lepszy niż radio.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ