Jaka antena do huawei b818

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Witam Wszystkich,
Zamierzam kupić router huawei b818. Sieć T-mobile. Jaka antena będzie odpowiednia?. Do nadajnika 9 km. Bts na wzniesieniu, na terenie strzelnicy.
Na telefonie 1 kreska zasięgu, download średnio 3,0 Mb/s. Nie oczekuje cudów bo odległość jest znaczna. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: matek451 »

Strata kasy, po co router za 800 zł do takiego BTS-a i operatora? Z 9km to najpierw pokaz testy na telefonie z NetMonster.
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Jest to najbliższy bts, a operator...coś z nim nie tak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: matek451 »

A robiłes jakiś test T-mobile u siebie i skad wiesz ze to najblizszy BTS NetWork i ze korzystasz z niego? nawet swojej lokalizacji nie podałeś.
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Leźnica Wielka-Osiedle 95-043. Nadajniki sprawdziłem na stronie btsearch, a konkretnie z czym się łączy telefon, to aplikacja Network Cell, ale coś ta aplikacja wydaje mi się niepewna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z https://play.google.com/store/apps/deta ... r&hl=en_US, test na zewnatrz i speedtest.
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Aplikacja pokazuje btsy, których nie ma na mapie beta.btsearch. Nie wierze w te aplikacje. Czym mam zrobić testy? Gdzie znaleźć pewne źródło informacyjne, bo bez tego jak robić testy? A odnośnie tego nadajnika, który podałem sugerując się beta.btsearch, na ten nadajnik mogę ustawić antenę. Ewentualnie jeszcze na Łęczyce.
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Ok dzięki:) Postaram się niedługo zrobić testy. Pozdrawiam
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Ok jest tak. Dzisiaj testy robiłem w Orange, a nie jak ostatnio w T-mobile (nadajniki mają współdzielone, więc zasięg jest taki sam).
W domu telefon łączył się z nadajnikiem w Wierzbówce (pierwsze foto). Aplikacja nie pokazuje dokładnej lokalizacji nadajnika, ponieważ jest on 400 m dalej. Jedna kreska zasięgu, odległość 4 km. Pobieranie 1,5-3,5 Mb/s. Test pod nadajnikiem 15-20 Mb/s. Nie mam możliwości ustawienia na niego anteny kierunkowej. Nie wiem, może dookólna lepsza...nie znam się.
Poza domem telefon przełącza się na nadajnik w Parzęczewie(drugie foto), o którym pisałem wcześniej. Zasięg też jedna kreska. Odległość około 9 km Pobieranie podobne - jak wyżej. Czasami przełącza się znowu na bts w Wierzbówca. Jednak jak oddale się kilka set metrów od domu w stronę bts Parzęczew, to zasięg mam na 2 kreski na telefonie. Na ten bts spokojnie mogę ustawić antenę, pytanie tylko jaką?. Sąsiedzi też mają anteny ustawione na ten kierunek, wiec może coś to znaczyć...Podjechałem samochodem do Parzęczewa i pobieranie 25-30 Mb/s.
Ten bts obsługuje LTE 800, 1800, 2100 MHz, ale nie wiem czy daje możliwość agregacji pasm. Chciałem też kupić Huawei B818, ponieważ ma możliwość agregacji 4 pasm. Pytanie tylko czy odległość nie za duża na takie kombinacje itd. Pojeździłem samochodem po okolicy i tylko te dwa btsy pojawiły mi się w tej aplikacji, jeżeli chodzi o Orange.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Pawrzes »

Pobierz rzeczywistą bazę stacji w opcji Database > Download...
Pozdrawiam
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Nie wiem czy będę jeszcze robił dalsze testy, ponieważ jest to <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> jakich mało:) Tam nie ma więcej nadajników:) Nie ma czego szukać. W Leźnicy mieszka może 1000 osób, a okolica to pola i małe wioski.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: wojteks »

No to nie rób, szkoda naszego czasu przy takim podejściu do problemu :(
Nie pomagam na PW!
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Widzę, że niektórzy nie rozumieją. Mam szukać nadajników, których tam nie ma? Co mam więcej testować. Podałem dość dużo informacji, a nie dowiedziałem się zupełnie nic. Szkoda raczej mojego czasu. Resztę czasu poświęcę na szukanie innego forum. Pozdrawiam.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Hermogenes »

Ja znalazłem Tyle może to jest mało w stosunku do stolicy ale jak sam piszesz dla 1000 osób styknie.Pozdrawiam Hermogenes
Bez tytułu.png
Norbiej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-30, 19:21

Re: Jaka antena do huawei b818

Post autor: Norbiej »

Dziękuję Hermogenes :) Dokładnie tak wygląda sytuacja u mnie. Już wcześniej sprawdziłem to na tej stronie. Z okna mogę skierować antenę tylko na bts w Parzęczewie na terenie strzelnicy. Nie ma innej możliwości. matek451 podsunął dobrą aplikację na androida. Zrobiłem dużo kilometrów autem po okolicy. Aplikacja pokazuje, że łączę się właśnie z tym nadajnikiem.
ODPOWIEDZ