Drastyczny spadek SINR

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
armand4444
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-04-28, 13:17

Drastyczny spadek SINR

Post autor: armand4444 »

Witam.

Cos sie popsulo i nie bylo mnie sly...

Cos zepsulo mi sie z SINR. Mam tmobile i do wczorajszych wichur wszystko bylo ok. SINR niski, ale zadowalajacy, bo 9-12 dB pozwalajacy z tmobile bez limitu prawie wyciagac zapisane w umowie 60 mb. Od wczoraj jednak SINR jest na poziomie 1-4 dB, a download spadl na 20 mb. Antena w tym samym miejscu przytwierdzona dosyc stabilnie, nie chce mi sie wierzyć, ze nagle ludzie tak dociazyli BTS. Co moze byc powodem? Inne parametry raczej bez wiekszych zmian. Wrzucam screena z HManagera teraz a pod spodem z czasu, gdzie smigalo na praktycznie max mozliwosci.

Caly setup uzytkuje od tygodnia.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Drastyczny spadek SINR

Post autor: Range »

Sprawdz mocowanie kabla do anteny i routera lub wyklucz jakieś jego uszkodzenia mechaniczne oraz możesz dla pewności zrobić o podobnej godzinie speedtest na danych komórkowych aby wykluczyć winę ze strony operatora. Daj dla porównania również zrzut z netmonstera z zewnątrz z miejsca gdzie jest zamocowana antena.
ODPOWIEDZ